Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Erdogan: Turqia kapi një prej sulmuesve të Brukselit, por Belgjika e liroi

    Erdogan: Turqia kapi një prej sulmuesve të Brukselit, por Belgjika e liroi

Në një deklaratë të bërë ditën e sotme, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka bërë me dije se një ndër organizatorët e sulmeve terroriste në Bruksel ishte ekstraduar nga

Lexo me Shume

Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

    Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

Ministria e Punëve të Brendshme ka paralajmëruar qytetarët lidhur me përkeqësimin e fortë të motit përgjatë ditëve në vijim. Referuar buletinit të Institutit të Gjeoshkencës, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit (IGJEUM),

Lexo me Shume

123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

    123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

Rreth 123 shtetas nga vende të ndryshme të botës janë në gatishmëri për t’u shndërruar në kamikazë, duke iu nënshtruar interesit dhe urdhrave të “Brigadës vetëvrasëse”. Si pasojë e sulmeve

Lexo me Shume

Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

    Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

Më 19-20 maj do të mbahet në Tiranë takimi i Këshillit të Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE, referuar burimeve të “News24”. Mësohet se në thelb të takimit, ku do të diskutohet për marrëdhëniet

Lexo me Shume

Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

    Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

Një ditë pas sulmeve të shënuara në Bruksel, ku humbën jetë më shumë se 30 persona, është identifikuar edhe viktima e dytë. Studenti 20-vjeçar për Drejtësi, Leopold Hecht, ndodhej në

Lexo me Shume

(VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

    (VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

Një shqiptar nga Kosova ka rrëfyer për radion “Europa e Lirë” se është dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës. Qytetari “S” ka rrëfyer tmerret që ka provuar gjatë qëndrimit në

Lexo me Shume

Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

    Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, deklaroi përgjatë ditës së sotme se Byroja Kombëtare e Hetimit do të ngrihet bazuar në modelin e

Lexo me Shume

Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

    Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Orët në vijim dhe dita e nesërme pritet të karakterizohen nga reshje të dendura shiu referuar parashikimeve meteorologjike. Për shkak të motit të keq që mund të shkaktojë vështirësi

Lexo me Shume

Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

  Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

Skuadra greke mund të përjashtohet nga kompeticioni europian pasi ministri grek i Sportit lajmëroi se ai i qëndron vendimit për

Lexo me Shume

Gjendet kompjuteri i terroristit, ja çfarë shkruan kamikazi

  Gjendet kompjuteri i terroristit, ja çfarë shkruan kamikazi

Kamikazët që shkaktuan terrorin ditën e djeshme në Bruksel janë dy vëllezërit Khalid dhe Ibrahim Bakraoui.  Policia belge ka identifikuar

Lexo me Shume

Alarm për bombë në aeroportin Charleroi

  Alarm për bombë në aeroportin Charleroi

Pasi ka kaluar vetëm një ditë pas sulmeve të terrorit, një tjetër alarm për bombë në aeroportin Charleroi të Belgjikës.

Lexo me Shume

KQZ rrëzon kërkesat e PD-së, Malltezi: “Janë thyer pesë ligje”

  KQZ rrëzon kërkesat e PD-së, Malltezi: “Janë thyer pesë ligje”

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka rrëzuar dy kërkesa të Partisë Demokratike për referendum në Tiranë në lidhje me ndërtimet në

Lexo me Shume

Papërgjegjshmëria e uniformave të bardha, ndërron jetë foshnja në Elbasan

  Papërgjegjshmëria e uniformave të bardha, ndërron jetë foshnja në Elbasan

Tre mjekë pediatër të Qendrës Spitalore në Elbasan janë vënë nën hetim  pasi akuzohen për pakujdesi gjatë punës, si pasojë

Lexo me Shume

Ministri Tahiri: Jemi të përgatitur për emergjencat e refugjatëve

  Ministri Tahiri: Jemi të përgatitur për emergjencat e refugjatëve

Ministri Tahiri, në një takim me një pjesë të policisë, ka konfirmuar edhe njëherë, në lidhje me një fluks të

Lexo me Shume

Kryeparlamentari Meta vizitë në Kosovë. Bashkëpunim me Pejën për bujqësinë

  Kryeparlamentari Meta vizitë në Kosovë. Bashkëpunim me Pejën për bujqësinë

Ditën e sotme, kreu i Kuvendit, Ilir Meta, ka të planifikuar një vizitë në Kuvendin e Kosovës. Fillimisht ai është

Lexo me Shume

Presidenti Nishani takon kreun e Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut

  Presidenti Nishani takon kreun e Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut

Kreu i Shtetit është takuar sot me Presidentin e ri të Gjykatës Europiane për të Drejtat e Njeriut, Guido Raimondi.

Lexo me Shume

Ja cilët janë viktimat e tragjedisë së Brukselit…

  Ja cilët janë viktimat e tragjedisë së Brukselit…

Kanë filluar të zbardhen emrat e atyre që u vranë, u dëmtuan apo që janë shpallur të humbur nga sulmet

Lexo me Shume

Eric-Emmanuel Schmitt anulon vizitën në Tiranë. Arsyeja, sulmi në Bruksel

  Eric-Emmanuel Schmitt anulon vizitën në Tiranë. Arsyeja, sulmi në Bruksel

Do të organizohej sot në mbrëmje në teatrin eksperimental “Kujtim Spoahivogli” monodrama “Zoti Ibrahim dhe lulet e Kuranit”, e vënë

Lexo me Shume

Dy kamikazët e shpërthimit në Bruksel ishin vëllezër, i treti në kërkim

  Dy kamikazët e shpërthimit në Bruksel ishin vëllezër, i treti në kërkim

Janë identifikuar me anë të kamerave të sigurisë së aeroportit fytyrat e tre të dyshuarve për tragjedinë e Brukselit ditën

Lexo me Shume

Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë

  Sulmi në metronë e Brukselit, turma e njerëzve këmbëngul të udhëtojë

Një ndër shënjestrat e sulmeve terroriste të shënuara sot në Bruksel ishte edhe stacioni i metrosë në Maelbeek. Si pasojë

Lexo me Shume

Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

  Sulmet në Bruksel, liderët e BE-së: Të bashkuar përballë kërcënimit. Shërbimet sekrete irakiane: Priten tri sulme të tjera

Në një deklaratë të përbashkët, liderët e Bashkimit Europian dënuan sulmet e shënuara sot në Bruksel. Ata u shprehën se

Lexo me Shume