Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Kuvendi i Shqipërisë, një minutë heshtje në nder të viktimave të tragjedisë së Brukselit

    Kuvendi i Shqipërisë, një minutë heshtje në nder të viktimave të tragjedisë së Brukselit

Si çdo të enjte, ka nisur seanca parlamentare, ku Kuvendi i Shqipërisë ka mbajtur një minutë heshtje në nder të viktimave të tragjedisë së Brukselit.  Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta,

Lexo me Shume

Tronditëse: ISIS, komunikatë në shqip

Tronditëse: ISIS, komunikatë në shqip

  Sipas Balkanweb, ISIS ka nxjerrë një komunikatë për shtyp  rreth sulmit të ndodhur ditën e martë në Belgjikë. Duke falënderuar Allahun , ata shkruajnë se kanë sulmuar aeroportin e

Lexo me Shume

Përmbyset varka, gjendet trupi i pajetë i peshkatarit në Velipojë

    Përmbyset varka, gjendet trupi i pajetë i peshkatarit në Velipojë

Mëngjesin e sotëm është gjetur në Velipojë trupi i pajetë i peshkatarit të mbytur një ditë më parë në vendin e quajtur “Gryka e Vilunit”  në Velipojë. Viktima rezulton të

Lexo me Shume

Prostitucioni në zonën e ish-Bllokut, në pranga 7 persona

    Prostitucioni në zonën e ish-Bllokut, në pranga 7 persona

7 persona janë ndaluar nga policia e kryeqytetit nën akuzën e shfrytëzimit dhe ushtrimit të prostitucionit. Operacioni i koduar “Mustag” është zhvilluar gjatë natës, ndërkohë që hetimet kishin 9 muaj

Lexo me Shume

Aksident në aksin Bulqizë- Peshkopi

    Aksident në aksin Bulqizë- Peshkopi

Një aksident ka ndodhur mëngjesin e sotëm dhe për pasojë tetë persona, të cilët udhëtonin në një furgon, janë plagosur rëndë. Furgoni i pasagjerëve me targë AA 174 FF, i

Lexo me Shume

Arrestohet londinezi, nxiste urrejtjen racore në mediat sociale

    Arrestohet londinezi, nxiste urrejtjen racore në mediat sociale

Një mashkull është vënë nën pranga pasi  ka postuar statuse ofenduese në Twitter në lidhje me përballjen me një grua myslimane mbi sulmet e Brukselit.  Një seri mesazhesh janë postuar

Lexo me Shume

Tragjedia e Brukselit, rezultatet kritike pas shpërthimeve

    Tragjedia e Brukselit, rezultatet kritike pas shpërthimeve

Një numër i madh njerëzish janë nën kujdes intensiv që nga sulmet vetëvrasëse me bombë  ditën e martë në Bruksel, ku si pasojë mbetën të vrarë 31 njerëz. Ministri i

Lexo me Shume

Marinzë, gropat në oborret e shtëpive tmerrojnë banorët

Marinzë, gropat në oborret e shtëpive tmerrojnë banorët

Një vit pas shpërthimit të pusit të naftës në Fier, që shkaktoi dëme të mëdha, banorët e Marinzës janë në panik pasi në oborret e banesave kanë filluar të krijohen

Lexo me Shume

Ministri izraelit-belgëve: Mos hani çokollata, por luftoni terrorizmin!

  Ministri izraelit-belgëve: Mos hani çokollata, por luftoni terrorizmin!

Ministri i Inteligjencës dhe Energjisë Atomike në Izrael, Yisrael Katz, ka reaguar një ditë pas sulmeve të shënuara në Bruksel.

Lexo me Shume

Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

  Jahjaga në SHBA, pritet nga zv/presidenti Biden

Presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka mbërritur në Washington me ftesë të zv/presidentit Joe Biden. Përmes një postimi në “Facebook”,

Lexo me Shume

10 ekonomitë me zhvillimin më të madh në Europë

  10 ekonomitë me zhvillimin më të madh në Europë

Situata politike, ekonomike e sociale e Bashkimit Europian, dhe e Europës si e tërë, vitet e fundit ka kaluar nëpër

Lexo me Shume

Erdogan: Turqia kapi një prej sulmuesve të Brukselit, por Belgjika e liroi

  Erdogan: Turqia kapi një prej sulmuesve të Brukselit, por Belgjika e liroi

Në një deklaratë të bërë ditën e sotme, Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka bërë me dije se një

Lexo me Shume

Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

  Moti i keq, MPB: Ja qytetet që do të preken më tepër

Ministria e Punëve të Brendshme ka paralajmëruar qytetarët lidhur me përkeqësimin e fortë të motit përgjatë ditëve në vijim. Referuar

Lexo me Shume

123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

  123 kamikazë të gatshëm për të goditur, ndër ta 25 belgë

Rreth 123 shtetas nga vende të ndryshme të botës janë në gatishmëri për t’u shndërruar në kamikazë, duke iu nënshtruar

Lexo me Shume

Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

  Takimi i Stabilizim-Asociimit BE-Shqipëri, 19-20 maj

Më 19-20 maj do të mbahet në Tiranë takimi i Këshillit të Stabilizim-Asociimit Shqipëri-BE, referuar burimeve të “News24”. Mësohet se

Lexo me Shume

Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

  Identifikohet viktima e dytë e sulmit në metronë e Brukselit

Një ditë pas sulmeve të shënuara në Bruksel, ku humbën jetë më shumë se 30 persona, është identifikuar edhe viktima

Lexo me Shume

(VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

  (VIDEO) Rrëfimi tronditës i shqiptarit të dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës

Një shqiptar nga Kosova ka rrëfyer për radion “Europa e Lirë” se është dhunuar seksualisht gjatë Luftës së Kosovës. Qytetari

Lexo me Shume

Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Lu: BKH sipas modelit të FBI-së, shpresojmë për një drejtësi të pavarur

  Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në vendin tonë, Donald Lu, deklaroi përgjatë ditës së sotme se Byroja

Lexo me Shume

Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Nesër reshje të dendura, Bashkia e Tiranës: Bëni kujdes!

  Orët në vijim dhe dita e nesërme pritet të karakterizohen nga reshje të dendura shiu referuar parashikimeve meteorologjike. Për

Lexo me Shume

Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

  Greqia rrezikon të përjashtohet nga kompeticionet europiane të futbollit

Skuadra greke mund të përjashtohet nga kompeticioni europian pasi ministri grek i Sportit lajmëroi se ai i qëndron vendimit për

Lexo me Shume

Gjendet kompjuteri i terroristit, ja çfarë shkruan kamikazi

  Gjendet kompjuteri i terroristit, ja çfarë shkruan kamikazi

Kamikazët që shkaktuan terrorin ditën e djeshme në Bruksel janë dy vëllezërit Khalid dhe Ibrahim Bakraoui.  Policia belge ka identifikuar

Lexo me Shume