Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur

    Shpërthim në një qendër tregtare në Turqi, dyshohet për dy të vdekur

  Dyshohet se dy persona kanë mbetur të vdekur dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur si pasojë e një shpërthimi me eksploziv në Turqi. Një shpërthim në një qendër tregtare

Lexo me Shume

Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

    Ja kush janë 3 figura të rëndësishme që kanë bojkotuar Kongresin

Bëhet fjalë për ish-kryetarin e Partisë Socialiste, Fatos Nano, kryetarin e PBDNJ-së Vangjel Dule dhe atë të PDIU-së Shpëtim Idrizi, të cilët edhe pse kanë marrë ftesë për të qenë

Lexo me Shume

9 kg kanabis, pranga dy personave në Durrës

    9 kg kanabis, pranga dy personave në Durrës

Dy persona janë vënë në pranga që u kapën në flagrancë me një sasi të konsiderueshme lënde narkotike. Në kuadër të operacionit antikanabis është bërë sekuestrimi i 9 kilogramë lëndë

Lexo me Shume

Skemë mashtrimi për përfitim azili, pranga kreut të Komitetit të Ndërmjetësimit për Bashkëjetesë Kombëtare

    Skemë mashtrimi për përfitim azili, pranga kreut të Komitetit të Ndërmjetësimit për Bashkëjetesë Kombëtare

  Dy persona, të akuzuar për “korrupsion pasiv” janë vënë në prangat e Policisë së Durrësit. Specialistët e Seksionit kundër Krimit Ekonomik dhe Financiar kanë finalizuar me sukses operacionin e

Lexo me Shume

Vrasja në Durrës, ish-kryeplakut iu ça koka me çekiç

    Vrasja në Durrës, ish-kryeplakut iu ça koka me çekiç

Është masakruar me mjete të forta ish-kryeplaku i fshatit Shkallë në Shijak. Ish-kryeplaku i fshatit Shkallë, Mirosh Djaloshi, 54 vjeç, u gjet i vrarë një ditë më parë. Burime të

Lexo me Shume

Rrëzohet avioni në Rusi, mbi 60 të vdekur

    Rrëzohet avioni në Rusi, mbi 60 të vdekur

Mbi 60 persona kanë humbur jetën si pasojë e rrëzimit të një avioni me pasagjerë.  Aksidenti ajror ka ndodhur në orët e para të së shtunës në Rusi. Avioni me

Lexo me Shume

Artan Lame mungon në Kongres, është shtruar në spital

    Artan Lame mungon në Kongres, është shtruar në spital

Socialisti Artan Lame nuk do të ketë mundësinë të marrë pjesë në punimet e Kongresit të sotëm për shkaqe shëndetësore. Ai ka kryer një ndërhyrje në zemër që ka përfunduar

Lexo me Shume

Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

    Ministria Kodheli: Kongresi, festë e madhe e PS-së

Ndërkohë që po mblidhen të gjithë delegatët dhe të ftuarit  për të nisur Kongresi i Partisë Socialiste, Ministria e Mbrojtjes, Mimi Kodheli, në një intervistë për News 24, e cilëson

Lexo me Shume

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

  Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…”

Kërcënohet Eduart Ndocaj: “Kujdes me fjalët se…!” Eduart Ndocaj, i ftuar në emisionin “Zonë e Lirë”, ka folur për turbullirat

Lexo me Shume

Veliaj: Ta çojmë vendin në drejtimin e duhur, më të fortë dhe më të bashkuar

  Veliaj: Ta çojmë vendin në drejtimin e duhur, më të fortë dhe më të bashkuar

  Në hapjen e punimeve të Kongresit të PS-së, kryebashkiaku i Tiranës ka apeluar për bashkim, për të drejtuar vendin

Lexo me Shume

Albin Kurti në Kongresin e Partisë Socialiste

  Albin Kurti në Kongresin e Partisë Socialiste

Ish-kreu i Vetëvendosjes në Kosovë, Albin Kurti, është një nga të ftuarit që i është përgjigjur pozitivisht ftesës për të

Lexo me Shume

Tender i ri për Rrugën e Kombit

  Tender i ri për Rrugën e Kombit

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto,  ka deklaruar se Shqipëria është e hapur për oferta të reja lidhur me

Lexo me Shume

Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

  Berisha: Arrestimi i Nanos ishte veprim i gabuar, por nuk e bëra unë

Në një intervistë për RTK-në, ish-kryeministri Berisha ka folur për vitet e para të demokracisë dhe zhvillimet politike të asaj

Lexo me Shume

Kili pranë kalimit të ligjit pro abortit

  Kili pranë kalimit të ligjit pro abortit

Kili është një nga 7 vendet e Amerikës Latine që e ndalon rreptësisht abortin. Ky vend, edhe pse me një

Lexo me Shume

Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

  Vendoset sot në KQZ për referendumet e kërkuara nga PD

Partia Demokratike ka kërkuar mbajtjen e referendumeve për tri çështje që, sipas saj, prekin drejtpërdrejt qytetarët e Tiranës, ndaj duhet

Lexo me Shume

Princi Charles mbërrin në Kosovë

  Princi Charles mbërrin në Kosovë

  Ka mbërritur në Kosovë princi Charles, i shoqëruar nga dukesha Camilla. Princi britanik Charles dhe dukesha Camilla mbërritën rreth

Lexo me Shume

Autori i 4 vrasjeve frymëzohej nga ISIS

  Autori i 4 vrasjeve frymëzohej nga ISIS

Masakra në muajin nëntor në Universitetin e Kalifornisë ka arritur të zbardhet nëpërmjet informacioneve të reja që ka zbuluar FBI.

Lexo me Shume

Basha për “VOA”: Reforma në drejtësi sipas “Venecias”, i gatshëm të hetohem i pari

  Basha për “VOA”: Reforma në drejtësi sipas “Venecias”, i gatshëm të hetohem i pari

  Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, theksoi sërish se reforma në drejtësi duhet të bëhet në përputhje me kërkesat

Lexo me Shume

Pacienti i shtrirë në spital, infermierja: Bën vetë! Reagon QSUT

  Pacienti i shtrirë në spital, infermierja: Bën vetë! Reagon QSUT

Videoja e një burri të shtrirë në spital, i cili referuar pamjeve filmike nuk ka marrë shërbimin e nevojshëm, ka

Lexo me Shume

Kapet gomonia me 7 kuintalë drogë në Bari, pranga dy shqiptarëve

  Kapet gomonia me 7 kuintalë drogë në Bari, pranga dy shqiptarëve

Një gomone me 7 kuintalë hashash është kapur nga ushtarakët e Repartit Operacional Ajror të “Guardia di Finanza”, ndërsa dy

Lexo me Shume

Operacion antiterrorizëm në Molenbeek, dyshohet për plagosjen e terroristit

Gjatë një operacioni të zhvilluar së fundmi në Bruksel dyshohet të ketë mbetur i plagosur terroristi i vetëm i mbetur

Lexo me Shume