Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Blushi: ”Nuk hyj në qeveri me Ramën. Unë jam për rrëzimin e qeverisë”

    Blushi: ”Nuk hyj në qeveri me Ramën. Unë jam për rrëzimin e qeverisë”

Ben Blushi, deputeti rebel i Partisë Socialiste, ishte i ftuar në emisionin” Opinion” mbrëmjen e së enjtes përballë një paneli gazetarësh. Ai diskutoi qëndrimin dhe konstatimet e tij për situatën

Lexo me Shume

Kokëdhima: Blushi ka prioritet veten, PS ka prioritete më të mëdha

    Kokëdhima: Blushi ka prioritet veten, PS ka prioritete më të mëdha

Deputeti socialist Koço Kokëdhima shprehet optimist për Kongresin e PS-së. Sipas tij, partia aktualisht ka një sërë  problematikash.  Ai i mbështet individët që duan ta shohin partinë më demokratike dhe

Lexo me Shume

Blushi: Rama ka filluar të dridhet!

    Blushi: Rama ka filluar të dridhet!

Gjatë emisionit “Opinion”, i ftuari i ditës, Ben Blushi, ka treguar një histori: një grua politikane në Slloveni vendosi të dilte në zgjedhje kundër kryeministrit dhe njëkohësisht liderit të partisë

Lexo me Shume

Blushi e quan “kanabist”, Kokëdhima: Nuk i marr seriozisht

    Blushi e quan “kanabist”, Kokëdhima: Nuk i marr seriozisht

  Ben Blushi ka botuar një libër, të cilin do t’ua shpërndajë kolegëve gjatë Kongresit. Në këtë libër ai ka përfshirë edhe anëtarë të partisë, duke u madje nofka. Në

Lexo me Shume

Kokëdhima nga “Top Story”: Berisha gënjen, media e mbështet

    Kokëdhima nga “Top Story”: Berisha gënjen, media e mbështet

Koço Kokëdhima, i ftuar në emisionin “Top Story” përballë opinionistëve flet për diskutimin e gjatë mbi akuzat që opozita drejton tek ai, duke i quajtur veprimet e këtij të fundit

Lexo me Shume

Blushi: Ka deputetë kriminelë brenda PS-së, Rama gënjen!

    Blushi: Ka deputetë kriminelë brenda PS-së, Rama gënjen!

Ben Blushi, i ftuar në studion e emisionit “Opinion”, rrëfen se anëtarë të Partisë Socialiste janë kundër tij sepse ai thotë të vërtetën. Sipas Blushit, ata që janë të inkriminuar

Lexo me Shume

60 shqiptarë dhe italianë konfliktohen për një birrë, 7 në pranga

    60 shqiptarë dhe italianë konfliktohen për një birrë, 7 në pranga

Një birrë është bërë shkak për një sherr masiv mes shqiptarëve dhe italianëve. Mediat italiane raportojnë se rreth 60 persona janë përfshirë në një sherr masiv në një lokal në

Lexo me Shume

Mirush Kabashi kërkesë kryeministrit: Energji falas për familjet në nevojë!

    Mirush Kabashi kërkesë kryeministrit: Energji falas për familjet në nevojë!

Nisma “Thurje” ka planifikuar një kërkesë për qeverinë dhe kryeministrin Rama, që të marrin parasysh hartimin e një projektligji për të siguruar energji elektrike falas për familjet në nevojë. Këtë

Lexo me Shume

Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

  Basha gjatë takimit në SHBA: Pro reformës në drejtësi dhe zgjedhjeve të lira!

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, kryetari i PD-së ka marrë mbështetjen e disa kongresmenëve për sa i

Lexo me Shume

Brukseli përshëndet vendimin e Rusisë lidhur me Sirinë

  Brukseli përshëndet vendimin e Rusisë lidhur me Sirinë

Nga Brukseli, presidenti i Komisionit Europian, Jean Claude Juncker, ka përshëndetur vendimin e shtetit rus për të tërhequr ushtrinë nga

Lexo me Shume

Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

  Deputeti Balla nga foltorja e parlamentit: Berisha, kryekrimineli i Gërdecit!

Pas fjalës së ish-kryeministrit Berisha, deputeti Balla është revoltuar duke thënë se arsyeja se pse Berisha vazhdon të ketë mundësinë

Lexo me Shume

Korçë, tregtarët protestojnë kundër bashkisë

  Korçë, tregtarët protestojnë kundër bashkisë

Bashkia e Korçës ka vendosur për rikthimin e pazarit në formën e dikurshme. Kreu i Shoqatës së Biznesit, Albert Nasto,

Lexo me Shume

Me 77 vota kundër, rrëzohet kërkesa e opozitës në parlament

  Me 77 vota kundër, rrëzohet kërkesa e opozitës në parlament

Në seancën e sotme parlamentare është votuar mbi kërkesën e Partisë Demokratike për të dërguar mandatin e deputetit Rakip Suli

Lexo me Shume

Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë në Itali

  Shkatërrohet banda e hajdutëve shqiptarë në Itali

Tre persona janë arrestuar mëngjesin e sotëm, duke e çuar në katër numrin e të arrestuarve si anëtarë të një

Lexo me Shume

Turqi, kërcënim për sulm terrorist

  Turqi, kërcënim për sulm terrorist

Pas sulmit terrorist të ndodhur para pak ditësh në Ankara, ku nga shpërthimi i një automjeti të mbushur me eksploziv

Lexo me Shume

Babai i Alda Canajt padit Gjebrean: “Të dënohet Ardit Gjebrea dhe televizioni ku u transmetua ajo intervistë”

  Babai i Alda Canajt padit Gjebrean: “Të dënohet Ardit Gjebrea dhe televizioni ku u transmetua ajo intervistë”

Intervista me Marjan Rrokun duket se do t’i kushtojë shumë moderatorit të “E diela shqiptare”. Përveç opinionit negativ, Gjebrea do

Lexo me Shume

Pse Trump është një rrezik global?

  Pse Trump është një rrezik global?

Sipas një studimi të “The Economist”, nëse  miliarderi dhe kandidati për president Donald Trump fiton zgjedhjet në Amerikë, ky do

Lexo me Shume

Vijojnë protestat, aktivistët e gdhijnë te parku i liqenit

  Vijojnë protestat, aktivistët e gdhijnë te parku i liqenit

Një ditë pasi Bashkia e Tiranës nisi ndërtimin e parkut të lojërave pranë liqenit artificial, shoqëria civile ka paralajmëruar se

Lexo me Shume

Tirana e përgjakur, dy atentate brenda natës

  Tirana e përgjakur, dy atentate brenda natës

Mbrëmja e djeshme në kryeqytet është mbyllur me gjak. Brenda një nate kanë ndodhur dy atentate dhe si pasojë ka

Lexo me Shume

Kërcënohet Donald Trump!

  Kërcënohet Donald Trump!

Grupi i hakerave tashmë të njohur për videot e tyre në rrjetet sociale, “Anonymous” (Anonim), ka realizuar një tjetër video,

Lexo me Shume

Drejtuesit e rinj të universiteteve zgjidhen më 20 prill

  Drejtuesit e rinj të universiteteve zgjidhen më 20 prill

Këtë vit do të mbahen zgjedhjet për drejtuesit e rinj të universiteteve publike në vend.  Ministrja Lindita Nikolla, së bashku

Lexo me Shume