Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

    Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Emiljano Shullazin. Me përfundim e saj do të zhvillohet seanca për masën

Lexo me Shume

Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

    Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka shprehur pakënaqësinë lidhur me aleancën e lidhur me kryeministrin Edi Rama. Në një intervistë në “News 24”, ai ka

Lexo me Shume

Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

    Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

Nga 1 korriku deri më 31 dhjetor të vitit 2015 ka pasur një rritje të madhe të kërkesave për kompaninë Apple nga ana e qeverisë amerikane. Ky informacion jepet nga

Lexo me Shume

Vokshi: “Spitalet s’kanë ilaçe. Beqaj po injoron qytetarët”

    Vokshi: “Spitalet s’kanë ilaçe. Beqaj po injoron qytetarët”

Partia Demokratike, në një deklaratë për shtyp, ka denoncuar situatën në shëndetësi, duke akuzuar si përgjegjësin kryesor kryeministrin Rama dhe ministrin Beqaj. Deputetja demokrate, Albana Vokshi, është shprehur se ka

Lexo me Shume

Durrës, sekuestrohet ish-hotel “Vollga”

    Durrës, sekuestrohet ish-hotel “Vollga”

Prokuroria e Durrësit ka vendosur sekuestro preventive ndaj objektit ish-“Vollga” në Durrës. Nga hetimet e kryera deri tani, në bazë të kallëzimit të shtetasit Z.H. , dyshohet për paligjshmëri në

Lexo me Shume

Arrestohet shtetasi kosovar, grabiti vilën “Agnelli”

    Arrestohet shtetasi kosovar, grabiti vilën “Agnelli”

Një 42-vjeçar nga Kosova është arrestuar në komunën e Desenzalo del Garda, në Itali, pasi akuzohet si një nga autorët e grabitjes në vilën “Agnelli”, në pronësi të klubit futbollistik

Lexo me Shume

U gjet e vdekur në tualetin e mobilierisë, pranga bashkëshortit biznesmen

    U gjet e vdekur në tualetin e mobilierisë, pranga bashkëshortit biznesmen

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e shënuar një ditë më parë në qytetin e Shkodrës, ku një grua u gjet e vdekur në një tualet mobilierie. Burime të

Lexo me Shume

Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

    Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

Gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit Politeknik të Tiranës, kryeministri Edi Rama foli ndër të tjera edhe për qëndrimin e qeverisë për zgjedhjet në univeristet.

Lexo me Shume

Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

  Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolić, ka vijuar me deklaratat e tij lidhur me njohjen  e pavarësisë së Kosovës. “Serbia dëshiron

Lexo me Shume

Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

  Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim konsultativ me banorët për projektin e sheshit “Skënderbej”. Ai

Lexo me Shume

Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

  Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

Seanca gjyqësore e caktuar për sot ndaj Emiljano Shullazit është vendosur të shtyhet. Emiljano Shullazi dhe dy bashkëpunëtorët e tij

Lexo me Shume

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

  Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim në Kryesinë e Kuvendit, me ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri,

Lexo me Shume

“Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

  “Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

Gjatë një operacioni të zhvilluar në Vlorë, policia ka gjetur dhe sekuestruar 22 kg e 500 gram lëndë narkotike “cannabis

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

  “Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet nën masa të forta sigurie seanca për “xhihadistët”. Mësohet se janë ushtruar

Lexo me Shume

Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

  Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

Një sulm me bombë në Jeruzalem ka shkaktuar 12 të vdekur dhe rreth 20 të plagosur. Nga hetimi paraprak, raportohet

Lexo me Shume

Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

  Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar ditën e sotme nga forca të shumta policie për shkak të dy çështjeve

Lexo me Shume

Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

  Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

Një shpërthim tritoli është shënuar gjatë natës në një lokal në qytetin e Shkodrës. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

  (Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

Që prej nisjes së garës për rektorin e ardhshëm të Universitetit të Tiranës, u vu re një jehonë e menjëhershme

Lexo me Shume

Kërcënimi ndaj Mynyr Konit, reagon Rektorati: Akt i paprecedent, do vijojë garën

  Kërcënimi ndaj Mynyr Konit, reagon Rektorati: Akt i paprecedent, do vijojë garën

Universiteti i Tiranës ka dënuar aktin e kërcënimit të kandidatit për rektor, Mynyr Koni. Në një deklaratë për mediat, Rektorati

Lexo me Shume

TAP, Rama: Po rishikojmë kontratën, përfitimi josimetrik

  TAP, Rama: Po rishikojmë kontratën, përfitimi josimetrik

Gjatë ceremonisë të zhvilluar ditën e sotme në ceremoninë e Mbërritjes së Trupave të Parë në Shqipëri, pranë Spitallës në

Lexo me Shume

Mesdhe, mbytet varka me 400 emigrantë

  Mesdhe, mbytet varka me 400 emigrantë

Një tjetër tragjedi është shënuar në Mesdhe, ku raportohet për mbytjen e një varke me 400 emigrantë. Mediat e huaja

Lexo me Shume