Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

(VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

    (VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

Në kohën kur lufta kundër terrorizmit vazhdon përkundër rekrutimeve për t’iu bashkuar ISIS-it, një histori e pazakontë, e cila daton rreth dy vjet më parë, vijon edhe sot. Bëhet fjalë

Lexo me Shume

Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

    Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

Gjatë aksionit të zhvilluar në fundjavë për rritjen e parametrave të sigurisë në kryeqytet, Policia Rrugore e Tiranës ka vënë në pranga 11 persona që akuzohen për drejtim të mjetit

Lexo me Shume

Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

    Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

Një ditë pas gjetjes së dy kufomave në një bunker në mes të pyllit në Fushë Mejdan, detaje të reja janë zbuluar nga policia. Mësohet se dy kufomat e dekompozuara

Lexo me Shume

AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

    AAK dhe NISMA bashkojnë forcat, ja draft-marrëveshja e koalicionit parazgjedhor

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës së bashku me Nisma për Kosovën, kanë vendosur të bashkojnë forcat për krijimin e një koalicioni parazgjedhor, ku me një listë të përbashkët zgjedhore do

Lexo me Shume

Humb jetën pas infarktit në lokal, familjarët: Ambulanca u vonua 40 minuta

    Humb jetën pas infarktit në lokal, familjarët: Ambulanca u vonua 40 minuta

Një shtetas 60-vjeçar në qytetin e Korçës ka humbur jetën si pasojë e një infarkti në zemër. Rexhep Zerolli ishte në një lokal kur pësoi infarkt. Familjarët e tij hedhin

Lexo me Shume

Shitet Aeroporti i Rinasit 90 milionë dollarë

    Shitet Aeroporti i Rinasit 90 milionë dollarë

Aeroporti i Rinasit i është shitur për rreth 90 milionë $ kompanisë kineze “ Every Global Airoport and Investment Fund” që është pjesë e “China Everbright”. Kjo kompani synon investimet në

Lexo me Shume

Gjenden 2 trupa në një bunker në Tropojë

    Gjenden 2 trupa në një bunker në Tropojë

Mesditën e sotme, një ngjarje e rëndë është raportuar nga Tropoja, ku dy persona janë gjetur të vdekur brenda një bunkeri në afërsi të Mjedanit. Bëhet me dije se viktimat

Lexo me Shume

Arrestohet Emiliano Shullazi, reagon Basha

    Arrestohet Emiliano Shullazi, reagon Basha

Pas akuzave të bëra nga ish-kryeministri Berisha se Emiliano Shullazi ka kërcënuar dekanin e Fakultetit të Shkencave të Natyrës, Mynyr Konin, policia ka vepruar menjëherë duke e arrestuar këtë të

Lexo me Shume

5 vite burg për Cozman, ndryshon më pas vendimi

  5 vite burg për Cozman, ndryshon më pas vendimi

Reperi i njohur me emrin e artit Cozman, Ylber Abdullahu, është ndaluar në 4 korrik 2015 pasi kishte në makinë

Lexo me Shume

Gjykata e Tiranës: 1 vit burg për grabitëset e supermarketit

  Gjykata e Tiranës: 1 vit burg për grabitëset e supermarketit

Më 20 janar të këtij viti, një 30-vjeçare dhe mbesa e saj 22-vjeçare janë arrestuar pasi janë kapur nga kamerat

Lexo me Shume

28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

  28 të vdekur dhe qindra të plagosur nga tërmeti në Ekuador

Një tërmet me magnitudë 7.8 ballë ka goditur disa orë më parë Ekuadorin dhe ka lënë të vdekur menjëherë 28

Lexo me Shume

Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

  Eksploziv në Sarandë makinës së aktivistit të PD-së

Spiro Vaso është i njohur si avokati aktivist i Partisë Demokratike për Sarandën. Në orën 01:50 të ditës së sotme,

Lexo me Shume

Shpërthim në qendër të Tiranës

Shpërthim në qendër të Tiranës

Kryeqyteti është tronditur pak minuta më parë nga një shpërthim i fuqishëm në zonën e stadiumit Dinamo. Sipas të dhënave

Lexo me Shume

Dyshime se kërcënoi kandidatin për rektor, policia shoqëron Emiliano Shullazin

  Dyshime se kërcënoi kandidatin për rektor, policia shoqëron Emiliano Shullazin

Pas deklaratave të ish-kryeministrit Sali Berisha se Emiljano Shullazi kishte kërcënuar kandidatin për rektor të UT-së, Mynyr Koni, policia ka

Lexo me Shume

Arrestohet çifti turk me pasaportë false në Rinas, gruaja e dënuar për plagosje

  Arrestohet çifti turk me pasaportë false në Rinas, gruaja e dënuar për plagosje

Dy shtetas turq janë vënë në prangat e policisë kufitare, pasi janë arrestuar në flagrancë me pasaportë false. Është kryer

Lexo me Shume

100 kompanitë VIP në Shqipëri, zbardhen emrat e aksionerëve

  100 kompanitë VIP në Shqipëri, zbardhen emrat e aksionerëve

Kompanitë më të mëdha me pronësi shqiptare ndër vite janë shndërruar në biznese të qëndrueshme dhe janë përgjithësisht transparente me

Lexo me Shume

Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

  Goditi efektivin e Policisë Rrugore, pranga të riut nga Shkodra

Një shtetas është vënë në prangat e Policisë së Tiranës për shkak se ka goditur disa herë me grushte një

Lexo me Shume

(VIDEO) Polici godet studenten, fotoja bëhet virale në internet

  (VIDEO) Polici godet studenten, fotoja bëhet virale në internet

Fotoja e një polici sigurie në Francë, i cili ka goditur me shqelm një studente gjatë një demonstrate të zhvilluar

Lexo me Shume

Akuza për abuzim seksual me të miturën, familja e minatorit: Sajesë, gruaja u hakmor

  Akuza për abuzim seksual me të miturën, familja e minatorit: Sajesë, gruaja u hakmor

Shtetasi 43-vjeçar Petrit Çupi është liruar nga gjykata, e cila ka vendosur ndaj tij masën “detyrim paraqitje”. Lidhur me këtë

Lexo me Shume

Kakavijë, sekuestrohen 3.1 kg hashash në autobusin Tiranë-Athinë

  Kakavijë, sekuestrohen 3.1 kg hashash në autobusin Tiranë-Athinë

Policia Kufitare në Kakavijë ka gjetur dhe sekuestruar një sasi prej 3.1 kilogramë hashash në një autobus të linjës Tiranë-Athinë,

Lexo me Shume

Projekti i Unazës së Vogël në Tiranë, nis prishja e ndërtimeve

  Projekti i Unazës së Vogël në Tiranë, nis prishja e ndërtimeve

Projekti i Unazës së Vogël në kryeqytet ka nisur me prishjen e ndërtimeve që preken nga ky projekt. Konkretisht, pas

Lexo me Shume