Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Rama nga Uashingtoni: Çështja “Trump” është e rëndësishme, ka prekur Kosovën

    Rama nga Uashingtoni: Çështja “Trump” është e rëndësishme, ka prekur Kosovën

Kryeministri Rama, në një komunikim direkt nga Amerika me gazetarin Sokol Balla, foli mbi një çështje që shumë shpejt u përhap, duke u bërë lajm i diskutuar në të gjitha

Lexo me Shume

Durrës: Ishte përdorues droge, shkarkohet nga detyra mësuesi

    Durrës: Ishte përdorues droge, shkarkohet nga detyra mësuesi

Një mësues nga Manza i Durrësit, është shkarkuar paraditen e sotme nga puna pasi ky i fundit rezultoi se ishte përdorues droge. Këtë lajm e ka bërë të ditur Lindita

Lexo me Shume

Që prej 17 prillit kufiri Maqedoni-Kosovë do të kalohet vetëm me letërnjoftime

    Që prej 17 prillit kufiri Maqedoni-Kosovë do të kalohet vetëm me letërnjoftime

Duke filluar nga e diela e ardhshme, qytetarët e Maqedonisë dhe Kosovës do të mund të lëvizin nëpër territoret respektive vetëm duke përdorur letërnjoftimet (kartat e identitetit). Ky lajm, vjen

Lexo me Shume

Miratohet nga Parlamenti Europian projektrezoluta për Shqipërinë

    Miratohet nga Parlamenti Europian projektrezoluta për Shqipërinë

Me 428 vota është miratuar projektzoluta për Shqipërinë, hartuar nga deputetët europianë Knut Fleckenstein dhe Eduard Kukan. Në debatet që u hapën mbi rezolutën e integrimit europian për Shqipërinë, ministrja

Lexo me Shume

43-vjeçari ngacmon seksualisht 4-vjeçaren, fqinjët: E çoi në bodrum, ajo bërtiti

    43-vjeçari ngacmon seksualisht 4-vjeçaren, fqinjët: E çoi në bodrum, ajo bërtiti

Një ngjarje shokuese ka ndodhur në qytetin e Bulqizës, ku është regjistruar një tentativë pedofilie që ka shkaktuar tronditje tek banorët e lagjes “Minatori” në Bulqizë. Bëhet e ditur se

Lexo me Shume

Blushi-partive politike: Po pengoni reformën në drejtësi për të shpëtuar vetën

    Blushi-partive politike: Po pengoni reformën në drejtësi për të shpëtuar vetën

Deputeti socialist Ben Blushi, ka vijuar me akuzat e tij, këtë herë drejtuar jo vetëm mazhorancës por të gjithë parlamentit, duke i akuzuar palët se duan të shtyjnë reformën në

Lexo me Shume

Pas kërcënimit “Ta fus portofolin në gojë”, qeveria dekoron Fatos Tushen

    Pas kërcënimit “Ta fus portofolin në gojë”, qeveria dekoron Fatos Tushen

Kryetari i Bashkisë së Lushnjës, Fatos Tushe, i cili u denoncua në media për shkak të reagimit të ashpër ndaj një tregtareje që protestonte kundër masave të ndërmarra nga bashkia,

Lexo me Shume

Rama: Trump, një kërcënim! Gazetari i CNN: Po flisni për zgjedhjet e një vendi tjetër

    Rama: Trump, një kërcënim! Gazetari i CNN: Po flisni për zgjedhjet e një vendi tjetër

Në një intervistë për gazetarin Ricard Quest të CNN-së, kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, foli ndër të tjera për zgjedhjet presidenciale në SHBA. Ai tha se zgjedhja e Donald Trump

Lexo me Shume

Diplomati sirian “fsheh” presidentin Assad. Ja se ku…

  Diplomati sirian “fsheh” presidentin Assad. Ja se ku…

Diplomati i lartë sirian Faisal Mekdad, ka tërhequr vëmendjen e fotografit të “Associated Press” me orën e tij të argjendit,

Lexo me Shume

Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

  Volodomyr Groysman, kryeministri i ri i Ukrainës

Pas dorëheqjes së Arseniy Yatseniuk nga posti i kryeministrit, dy partitë më të mëdha europerëndimore në vend kanë rënë dakord

Lexo me Shume

“Washington Times”: Në interes të SHBA-ve të forcojë aleancën me Shqipërinë

  “Washington Times”: Në interes të SHBA-ve të forcojë aleancën me Shqipërinë

“Washington Times” i kushton një artikull të veçantë vendit tonë, me titull “Zëri moderator i Shqipërisë”. Gazetari Jason Katz përshkruan

Lexo me Shume

Raporti i DASH: Korrupsioni, problem kryesor. Shqetësuese dhe pandëshkueshmëria

  Raporti i DASH: Korrupsioni, problem kryesor. Shqetësuese dhe pandëshkueshmëria

Në raportin e përvitshëm për të drejtat e njeriut, Departamenti Amerikan i Shtetit ka vënë në dukje për Shqipërinë se

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, i mbijetuari Baramuça vendos hekur në krahun e thyer

  Aksidenti ajror, i mbijetuari Baramuça vendos hekur në krahun e thyer

Ushtari Gerald Baramuça është i mbijetuari i vetëm i aksidentit ajror të shënuar rreth një javë më parë në Liqenin

Lexo me Shume

Protestuesit i vënë flakën zyrës së Ivanovit, 3 në pranga

  Protestuesit i vënë flakën zyrës së Ivanovit, 3 në pranga

Vendimi i Presidentit të Maqedonisë, Gjorge Ivanov, për të amnistuar politikanët e përfshirë në krimin zgjedhor ka shkaktuar protesta masive.

Lexo me Shume

Austria u vendos barrierë refugjatëve

  Austria u vendos barrierë refugjatëve

Austria ka nisur ndërtimin e një barriere kundër refugjatëve që priten të vijnë pranë kufirit me Italinë. Vendimi është marrë

Lexo me Shume

Rama në Uashington takon kreun e USAID-it. Smith: Mësimi i fesë, një nismë inteligjente

  Rama në Uashington takon kreun e USAID-it. Smith: Mësimi i fesë, një nismë inteligjente

Gjatë ditës së dytë të vizitës në SHBA, kryeministri Edi Rama është takuar me administratoren e Përgjithshme të USAID-it, Gayle

Lexo me Shume

Debatet për parkun e liqenit, Veliaj: Turp që merresh me kënde lojërash! Nishani: Beteja me vandalët s’është e lehtë

  Debatet për parkun e liqenit, Veliaj: Turp që merresh me kënde lojërash! Nishani: Beteja me vandalët s’është e lehtë

Gjatë një konsultimi me qytetarët për projektin te sheshi “Skënderbej”, kryebashkiaku Erion Veliaj deklaroi se presidenti Nishani është duke u

Lexo me Shume

Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

  Shkarkimi i drejtorit të UKGJ-së, reagon kryebashkiakja: S’jepte informacione

Kryetarja e Bashkisë së Gjirokastrës ka reaguar pas debateve pas shkarkimit të drejtorit të Ujësjellës-Kanalizimeve Gjirokastër. Në prezantimin e administratorit

Lexo me Shume

Blushi për referendumin: Prova se është manipuluar, të hapen kutitë

  Blushi për referendumin: Prova se është manipuluar, të hapen kutitë

Një ditë pas publikimit të videos ku flitej për manipulimin e votave më 9 prill, deputeti socialist Ben Blushi tha

Lexo me Shume

Raketat balistike, një kërcënim për sigurinë e Londrës

  Raketat balistike, një kërcënim për sigurinë e Londrës

Një ekspert anglez i mbrojtjes u shpreh se ekziston frika që grupet militante një ditë mund të përpiqen të godasin

Lexo me Shume

Nishani i bashkohet shoqërisë civile, inspekton punimet te liqeni

  Nishani i bashkohet shoqërisë civile, inspekton punimet te liqeni

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, ka vendosur t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së shoqërisë civile për të vizituar në

Lexo me Shume