Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Arrest me burg për 45-vjeçarin që përgatiste mina

    Arrest me burg për 45-vjeçarin që përgatiste mina

Gjykata e Shkodrës ka lënë në arrest me burg shtetasin Nadir Shiroku, 45 vjeç, i akuzuar si individ që përgatiste mina me telekomandë, të sekuestruara nga policia e qarkut gjatë

Lexo me Shume

Refugjati në gjunjë para Papa Françeskut: “Papë, të lutem më beko!”

    Refugjati në gjunjë para Papa Françeskut: “Papë, të lutem më beko!”

Kjo foto ka prekur zemrat e të gjithë besimtarëve. Papa Françesku ka qenë sot në shtetin helen, me qëllimin kryesor shpërndarjen e mesazhit lidhur me krizën më të madhe humanitare

Lexo me Shume

Totozani rekomandim prokurorisë për fillimin e hetimeve për dy punonjës policie

    Totozani rekomandim prokurorisë për fillimin e hetimeve për dy punonjës policie

Avokati i Popullit i ka dërguar Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë një rekomandim për fillimin e hetimeve ndaj shtetasve me inicialet A.G. dhe S.D., me detyrë funksionale si ndihmës specialistë

Lexo me Shume

Dosja “Beketi”, dënohet inxhinieri me 18 muaj heqje lirie

    Dosja “Beketi”, dënohet inxhinieri me 18 muaj heqje lirie

Me vendim gjykate rezulton se punonjësi i AKBN-së, së bashku me kolegët, ka paraqitur raporte të falsifikuara për punët e kryera në kompanitë e Beketit për ndërtimin e HEC-it në

Lexo me Shume

Tritol në makinë në kryeqytet, shpërthen makina në garazh

    Tritol në makinë në kryeqytet, shpërthen makina në garazh

Një shpërthim ka ndodhur paraditen e së shtunës në zonën e Kombinatit në kryeqytet. Mësohet se lënda plasëse tritol ishte vendosur brenda mjetit tip “Audi” në derën e pasme dhe

Lexo me Shume

Para se të vritej, Muammar Gaddafi i ka kërkuar ndihmë Izraelit

    Para se të vritej, Muammar Gaddafi i ka kërkuar ndihmë Izraelit

Sot, 5 vjet pas rënies së regjimit të Tripolit dhe vrasjes së liderit Muammar Gaddafi, dalin disa informacione sekrete rreth 1 prej ‘kërkesave’ të fundit të ish-kolonelit. Sipas asaj që

Lexo me Shume

Dhunoi jetimin 3-vjeçar, kujdestarja Dafina Fama dënohet me shërbim prove

    Dhunoi jetimin 3-vjeçar, kujdestarja Dafina Fama dënohet me shërbim prove

Kujdestarja Dafina Fama, e cila pak kohë më parë u akuzua për dhunën e ushtruar ndaj jetimit 3-vjeçar në Shtëpinë e Fëmijës në Durrës, është dënuar me 18 muaj shërbim

Lexo me Shume

Mbledhja e investitorëve të huaj në Shqipëri, 130 pjesëmarrës

Mbledhja e investitorëve të huaj në Shqipëri, 130 pjesëmarrës

Shqipëria ka përjetuar gjatë viteve një zhvillim të rëndësishëm në tregëti, legjislacion dhe ekonomi. Me rritjen e mundësive për investim shumë investitorë të huaj kanë identifikuar Shqipërinë si vendin e

Lexo me Shume

Eksodi i ’99-s, Nishani dekoron me “Nderi i Kombit” qytetin e Kukësit

  Eksodi i ’99-s, Nishani dekoron me “Nderi i Kombit” qytetin e Kukësit

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bujar Nishani, i ka dhënë dekoratën e lartë “Nderi i Kombit” qytetit të Kukësit për

Lexo me Shume

Pensionet private vullnetare, në 2015-n më shumë femra në skemë

  Pensionet private vullnetare, në 2015-n më shumë femra në skemë

Gjatë vitit 2015, tregu i pensioneve private llogariti një total asetesh neto prej rreth 928 milionë lekë, 48% më shumë

Lexo me Shume

Djegia e flamurit, MPJ e Kosovës i dorëzon Notë Proteste Malit të Zi

  Djegia e flamurit, MPJ e Kosovës i dorëzon Notë Proteste Malit të Zi

Mbrëmjen e kaluar, disa persona të paidentifikuar kanë djegur flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë në qendër të Podgoricës. Lidhur me

Lexo me Shume

130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

  130 automjete luksoze në “sitën” e policisë, 6 prej tyre të vjedhura

Prej nisjes së aksionit të kontrollit prej disa ditësh, 130 mjete luksoze kanë kaluar në “sitën” e Policisë së Tiranës.

Lexo me Shume

Haxhinasto takon nënkryetarin e bashkisë së Torinos: Futja e biletës elektronike në tri linja

  Haxhinasto takon nënkryetarin e bashkisë së Torinos: Futja e biletës elektronike në tri linja

Ministri i Transportit dhe Infrastrukturës, Edmond Haxhinasto,  ka zhvilluar një takim me nënkryetarin e bashkisë së Torinos, Claudio Lubatti,  dhe

Lexo me Shume

Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

  Aksidenti ajror, zbardhet autopsia e dy pilotëve

Pak ditë pas rrëzimit të helikopterit në Liqenin e Shkodrës ku mbetën të vdekur dy pjesëtarë të ekuipazhit dhe u

Lexo me Shume

ATP rrit masën e kompensimit financiar, 1 mld lekë për 1.487 pronarë të prekur nga ndërtimet pa leje

  ATP rrit masën e kompensimit financiar, 1 mld lekë për 1.487 pronarë të prekur nga ndërtimet pa leje

Agjencia e Trajtimit të Pronave ka bërë të ditur rritjen e masës së kompensimit financiar nga 57% në 70% për

Lexo me Shume

PD denoncon mashtrimin me recetat: Abuzim nga 4 farmaci në Tiranë. Reagon FSDKSH

  PD denoncon mashtrimin me recetat: Abuzim nga 4 farmaci në Tiranë. Reagon FSDKSH

Deputetja e Partisë Demokratike, Albina Deda, ka denoncuar një tjetër skemë të abuzimit me barnat e rimbursueshme. Bëhet fjalë për

Lexo me Shume

U tall me presidentin Erdogan, Merkel lejon hetimin e komedianit gjerman

  U tall me presidentin Erdogan, Merkel lejon hetimin e komedianit gjerman

Qeveria gjermane ka vendosur të lejojë hetimin e komedianit gjerman që akuzohet se ka tallur presidentin turk Erdogan. Kancelarja Angela

Lexo me Shume

SHBA ka dhënë 680.000 “green cards” në 5 vjet, përfituan 22.000 shqiptarë

  SHBA ka dhënë 680.000 “green cards” në 5 vjet, përfituan 22.000 shqiptarë

Teksa rreziku nga terrorizmi vijon të rritet, Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë dhënë 630 mijë “green cards” për emigrantët

Lexo me Shume

Gjykata vendos gjykim të shkurtuar për prokurorin Haxhi Giu

  Gjykata vendos gjykim të shkurtuar për prokurorin Haxhi Giu

Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur gjykim të shkurtuar për prokurorin Haxhi Giu, i akuzuar për veprën penale korrupsion

Lexo me Shume

Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

  Jep dorëheqjen ministrja belge, shkak bëhen sulmet terroriste

Ka qenë vetë ministrja e Transportit në Belgjikë, Jaqueline Galant e cila ka komunikuar dorëheqjen e saj pasi ishte informuar

Lexo me Shume

Shokuese: 15-vjeçarja rrëfen se është përdhunuar 1 javë sistematikisht

  Shokuese: 15-vjeçarja rrëfen se është përdhunuar 1 javë sistematikisht

41-vjeçari me origjinë nga Lezha, është arrestuar pasi u akuzua se ka rrëmbyer një vajzë 15 vjeçare dhe e ka

Lexo me Shume