Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Akuza se ngacmoi studenten, ish-ministri Osmani: Ishte keqkuptim

    Akuza se ngacmoi studenten, ish-ministri Osmani: Ishte keqkuptim

Mediat kosovare kanë raportuar akuzat për ngacmim seksual ndaj ish-ministrit të Arsimit në Kosovë, Rexhep Osmani. Ky i fundit, profesor në fakultetin e Edukimit në Universitetin e Prishtinës u përfol

Lexo me Shume

Egjipti dërgon nëndetëse për të kërkuar kutinë e zezë të avionit “Egyptair MS804”

    Egjipti dërgon nëndetëse për të kërkuar kutinë e zezë të avionit “Egyptair MS804”

Egjipti ka dërguar një nëndetëse për t’iu bashkuar kërkimeve për kutinë e zezë të avionit “Egyptair MS804”. Presidenti Abdel Fattah al Sisi ka njoftuar për nëndetësen në fjalimin e tij

Lexo me Shume

Emiljano Shullazi kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

    Emiljano Shullazi kërkon lirinë në Gjykatën e Lartë

Tre të akuzuarit, Emiljano Shullazi, Gilmando Dani dhe Blerim Shullazi, kanë kërkuar pranë Gjykatës së Lartë hedhjen poshtë të vendimit të Shkallës së Parë të Krimeve të Rëna që i

Lexo me Shume

Zgjedhjet brenda PDIU-së, Shpëtim Idrizi: Konfirmohet se jemi partia e së ardhmes

    Zgjedhjet brenda PDIU-së, Shpëtim Idrizi: Konfirmohet se jemi partia e së ardhmes

Kryetari i rikonfirmuar i PDIU-së, Shpëtim Idrizi, ka fituar sërish këtë post me 72.4 % të votave të anëtarëve të partisë. Në një deklaratë, ai i fundit e ka cilësuar

Lexo me Shume

Greva shtyhet deri të hënën, bllokohet pika kufitare e Kapshticës

    Greva shtyhet deri të hënën, bllokohet pika kufitare e Kapshticës

Për shkak të zgjatjes së grevës deri të hënën, dogana greke ka vendosur që të mos lejojë kalimin e shtetasve dhe mjeteve nga Shqipëria në Greqi dhe anasjelltas, edhe përgjatë

Lexo me Shume

Nesër “Dita pa Makina”, ja rrugët që do bllokohen dhe aktivitetet që do zhvillohen

    Nesër “Dita pa Makina”, ja rrugët që do bllokohen dhe aktivitetet që do zhvillohen

Me rastin e “Ditës pa Makina” që do të zhvillohet nesër më 22 maj, do të ketë bllokim të disa akseve rrugore për shkak të aktiviteteve të ndryshme që do

Lexo me Shume

Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

    Tritoli tek farmacia e Tahirit, Kryeprokurori Llalla merr dosjen e shpërthimit

Kryeprokurori Llalla ka marrë dosjen e plotë të shpërthimit me tritol të farmacisë së Bashkim Tahirit, babait të ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri. Ky vendim është marrë pas pushimit të

Lexo me Shume

Krujë, sekuestrohen drogë, armë dhe automjete

    Krujë, sekuestrohen drogë, armë dhe automjete

Policia e Krujës ka vënë në pranga një person nën akuzën e “armëmbajtjes pa leje”. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij, policia ka gjetur dhe sekuestruar lëndë narkotike

Lexo me Shume

Shkrimtari Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Pejës

  Shkrimtari Ismail Kadare shpallet “Qytetar Nderi” i Pejës

Ismail Kadare është nderuar me çmimin “Qytetar Nderi” i Pejës dhe laureat i Takimeve Ndërkombëtare Letrare “Azem Shkreli”. Pas vlerësimit

Lexo me Shume

Largimi i Shukri Xhelilit, PDIU në krye të Dibrës

  Largimi i Shukri Xhelilit, PDIU në krye të Dibrës

Pas videoskandalit që u ndoq me shkarkimin e Shukri Xhelilit nga detyra, PDIU do të drejtojë Bashkinë e Dibrës. Bëhet

Lexo me Shume

“Tym në bord!” – Dalin të dhëna të reja për rrëzimin e avionit të “EgyptAir”

  “Tym në bord!” – Dalin të dhëna të reja për rrëzimin e avionit të “EgyptAir”

“BEA konfirmon se ka pasur sinjale të dala nga avioni për prezencën e tymit në kabinë pak para se të

Lexo me Shume

Igli Totozani: Dyshojmë se jetimët që mbushin 18 vjeç përdoren për prostitucion e trafik droge

  Igli Totozani: Dyshojmë se jetimët që mbushin 18 vjeç përdoren për prostitucion e trafik droge

Avokati i Popullit Igli Totozani ka shprehur shqetësimin mbi vështirësitë që has një jetim, nisur nga ngjarjet e fundit të

Lexo me Shume

(Video) Kosovë, tërhiqet zvarrë kryetarja e LDK-së në Gjermani

(Video) Kosovë, tërhiqet zvarrë kryetarja e LDK-së në Gjermani

Donika Gërvalla, kryetare e degës së LDK-së në Gjermani, nuk është lejuar të marrë pjesë në mbledhjen e anëtarëve të

Lexo me Shume

Dekriminalizimi, Rama – PD-së: Ku janë 19 deputetët e PS? Ndryshoi emrin në vitin 2002

  Dekriminalizimi, Rama – PD-së: Ku janë 19 deputetët e PS? Ndryshoi emrin në vitin 2002

Kryeministri Edi Rama ka reaguar lidhur me publikimin e formularëve të dekriminalizimit. Përmes një postimi në rrjetin social “Facebook”, ai

Lexo me Shume

Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

  Skandali në Shkodër, Meta takim me Totozanin: Të gatshëm për çdo nismë ligjore

Abuzimi me fëmijët në Shkodër ka qenë në qendër të diskutimit mes kreut të Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta dhe

Lexo me Shume

Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

  Turqi, miratohet heqja e imunitetit parlamentar për 138 deputetët prokurdë

Në seancën e kësaj të premteje, shumica dërrmuese në parlamentin turk ka miratuar heqjen e imunitetit parlamentar për deputetët prokurdë.

Lexo me Shume

BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

  BE-Kosovës: Pa ratifikimin e demarkacionit, të harrohet heqja e vizave

Pas shqyrtimit të parë të ministrave të Brendshëm të BE-së për liberalizimin e vizave me Kosovën, Brukseli ka deklaruar se

Lexo me Shume

Ngjarje e rëndë në Kinë, 13-vjeçari i ngul thikën në kokë 12-vjeçares

Ngjarje e rëndë në Kinë, 13-vjeçari i ngul thikën në kokë 12-vjeçares

E pabesueshme se si një ditë e thjeshtë në park mund të shndërrohet në tragjedi. Një djalë duke luajtur ka

Lexo me Shume

Protestë përpara Kryeministrisë kundër ndërtimit të digave në Vjosë

  Protestë përpara Kryeministrisë kundër ndërtimit të digave në Vjosë

Protestues nga lugina e Vjosës së bashku me ushtrues të sportit të kajakut, kanë protestuar sot përpara Kryeministrisë kundër ngritjes

Lexo me Shume

Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

  Zbardhen formularët e dekriminalizimit, mes të dënuarve kryebashkiakë dhe deputetë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur të zbardhë formularët e dekriminalizimit të plotësuar nga zyrtarët që janë subjekt i ligjit

Lexo me Shume

Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

  Kurbin, dërgohet për gjykim babai i deputetit Prenga

Prokuroria e Kurbinit ka përfunduar hetimin dhe ka dërguar për gjykim kërkesën ndaj babait të deputetit Prenga, Ndue Prenga. Ky

Lexo me Shume