Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Arrestohet shtetasi kosovar, grabiti vilën “Agnelli”

    Arrestohet shtetasi kosovar, grabiti vilën “Agnelli”

Një 42-vjeçar nga Kosova është arrestuar në komunën e Desenzalo del Garda, në Itali, pasi akuzohet si një nga autorët e grabitjes në vilën “Agnelli”, në pronësi të klubit futbollistik

Lexo me Shume

U gjet e vdekur në tualetin e mobilierisë, pranga bashkëshortit biznesmen

    U gjet e vdekur në tualetin e mobilierisë, pranga bashkëshortit biznesmen

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e shënuar një ditë më parë në qytetin e Shkodrës, ku një grua u gjet e vdekur në një tualet mobilierie. Burime të

Lexo me Shume

Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

    Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

Gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit Politeknik të Tiranës, kryeministri Edi Rama foli ndër të tjera edhe për qëndrimin e qeverisë për zgjedhjet në univeristet.

Lexo me Shume

Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

    Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolić, ka vijuar me deklaratat e tij lidhur me njohjen  e pavarësisë së Kosovës. “Serbia dëshiron ta organizojë vendin në të njëjtën mënyrë ashtu siç janë

Lexo me Shume

Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

    Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim konsultativ me banorët për projektin e sheshit “Skënderbej”. Ai theksoi se Bashkia e Tiranës synon investimin për më shumë

Lexo me Shume

Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

    Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

Seanca gjyqësore e caktuar për sot ndaj Emiljano Shullazit është vendosur të shtyhet. Emiljano Shullazi dhe dy bashkëpunëtorët e tij do të dalin në gjykatë ditën e nesërme në orën

Lexo me Shume

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

    Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim në Kryesinë e Kuvendit, me ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri, Romana Vlahutin dhe eurodeputetin Knut Fleckeinstein. Pritet që takimi mes

Lexo me Shume

“Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

    “Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

Gjatë një operacioni të zhvilluar në Vlorë, policia ka gjetur dhe sekuestruar 22 kg e 500 gram lëndë narkotike “cannabis sativa” dhe ka vënë në pranga tre shtetas. Një i

Lexo me Shume

“Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

  “Xhihadistët”, Pashja: Na dënoni për t’i bërë qejfin Amerikës që s’ju jep viza

Në Gjykatën e Krimeve të Rënda po zhvillohet nën masa të forta sigurie seanca për “xhihadistët”. Mësohet se janë ushtruar

Lexo me Shume

Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

  Sulm me bombë në Jerusalem, 20 të plagosur

Një sulm me bombë në Jeruzalem ka shkaktuar 12 të vdekur dhe rreth 20 të plagosur. Nga hetimi paraprak, raportohet

Lexo me Shume

Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

  Blindohen Krimet e Rënda, Emiljano Shullazi dhe xhihadistët sot në gjykatë

Gjykata e Krimeve të Rënda është blinduar ditën e sotme nga forca të shumta policie për shkak të dy çështjeve

Lexo me Shume

Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

  Shpërthim tritoli në Shkodër, s’ka të lënduar

Një shpërthim tritoli është shënuar gjatë natës në një lokal në qytetin e Shkodrës. Ngjarja mësohet të ketë ndodhur në

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

  (Ekskluzive) Klodeta Dibra: “Të kërcënuarit të mos fshihen, por të dalin me zë dhe figurë”

Që prej nisjes së garës për rektorin e ardhshëm të Universitetit të Tiranës, u vu re një jehonë e menjëhershme

Lexo me Shume

Kërcënimi ndaj Mynyr Konit, reagon Rektorati: Akt i paprecedent, do vijojë garën

  Kërcënimi ndaj Mynyr Konit, reagon Rektorati: Akt i paprecedent, do vijojë garën

Universiteti i Tiranës ka dënuar aktin e kërcënimit të kandidatit për rektor, Mynyr Koni. Në një deklaratë për mediat, Rektorati

Lexo me Shume

TAP, Rama: Po rishikojmë kontratën, përfitimi josimetrik

  TAP, Rama: Po rishikojmë kontratën, përfitimi josimetrik

Gjatë ceremonisë të zhvilluar ditën e sotme në ceremoninë e Mbërritjes së Trupave të Parë në Shqipëri, pranë Spitallës në

Lexo me Shume

Mesdhe, mbytet varka me 400 emigrantë

  Mesdhe, mbytet varka me 400 emigrantë

Një tjetër tragjedi është shënuar në Mesdhe, ku raportohet për mbytjen e një varke me 400 emigrantë. Mediat e huaja

Lexo me Shume

25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

  25-vjetori i parlamentit pluralist, Meta: Kuvendi, me një rol madhor në proceset transformuese

Në aktivitetin e zhvilluar me rastin e 25-vjetorit të parlamentit pluralist demokratik, Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta, theksoi

Lexo me Shume

Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

  Tërmeti në Ekuador, shkon në 272 numri i viktimave. Shpallet gjendja e jashtëzakonshme

Pas tërmetit të fuqishëm që goditi Ekuadorin, numri i viktimave mësohet të ketë arritur në 272, ndërkohë që numërohen më

Lexo me Shume

(VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

  (VIDEO) Historia shokuese e gruas shqiptare që iu bashkua ISIS-it bashkë me djalin 6 vjeç

Në kohën kur lufta kundër terrorizmit vazhdon përkundër rekrutimeve për t’iu bashkuar ISIS-it, një histori e pazakontë, e cila daton

Lexo me Shume

Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

  Pranga 11 shtetasve për drejtim në gjendje të dehur, 56 patenta të pezulluara

Gjatë aksionit të zhvilluar në fundjavë për rritjen e parametrave të sigurisë në kryeqytet, Policia Rrugore e Tiranës ka vënë

Lexo me Shume

Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

  Kufomat e gjetura në bunker, identifikohet i shumëkërkuari i policisë

Një ditë pas gjetjes së dy kufomave në një bunker në mes të pyllit në Fushë Mejdan, detaje të reja

Lexo me Shume