Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Bie në humbnerë, humb jetën turistja australiane

    Bie në humbnerë, humb jetën turistja australiane

Një turiste australiane ka humbur jetën si pasojë e rënies në humnerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në zonën e Valbonës, pas rënies nga një lartësi e madhe. Mësohet se

Lexo me Shume

Kërcënime nga Shullazi, Kastrati: Nuk e njoh, s’kam patur asnjë bisedë me të

    Kërcënime nga Shullazi, Kastrati: Nuk e njoh, s’kam patur asnjë bisedë me të

Presidenti i “Kastrati Group”, Shefqet Kastrati, ka hedhur poshtë lajmet e përhapura për kërcënimin e tij nga Emiljano Shullazi. Ai u shpreh se nuk ka pasur asnjë bisedë, presion dhe

Lexo me Shume

Arrestohet sërish Visar Ymeri. Vetëvendosje: Përndjekje politike

    Arrestohet sërish Visar Ymeri. Vetëvendosje: Përndjekje politike

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, është vënë sërish në prangat e Policisë së Kosovës. Ka qenë partia e tij, ajo që ka bërë të ditur lajmin e arrestimit. Sipas

Lexo me Shume

Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

    Mandati i Kokëdhimës, Kushtetuesja shqyrton sot vlefshmërinë

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata Kushtetuese shqyrton vlefshmërinë  e mandatit të deputetit të PS-së, Koço Kokëdhima. Mësohet se në sallën e gjyqit ishte i pranishëm edhe vetë deputeti i

Lexo me Shume

Gjykata e liroi, Gëzime Hoxha: I kam lënë Zotin! Pedofili e mashtroi time bijë me një qese me fara

    Gjykata e liroi, Gëzime Hoxha: I kam lënë Zotin! Pedofili e mashtroi time bijë me një qese me fara

Pas vendimit të gjykatës për të liruar shtetasin Petrit Ç., i cili u akuza fillimisht për kryerje të veprimeve të turpshme me një të mitur, ka reaguar nëna e 5-vjeçares,

Lexo me Shume

Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

    Zgjedhjet në universitete, mes 170 vëzhguesve edhe të rinj amerikanë. Keta: Po hetohet për traktet

Ditën e sotme, studentët dhe akademikët do të votojnë për të zgjedhur drejtuesit e rinj të universiteteve. Gjithsej do të zgjidhen 14 rektorë në nivel kombëtar, 55 dekanë dhe 155

Lexo me Shume

Mbyti gruan në tualet, ajo e akuzonte për tradhti

    Mbyti gruan në tualet, ajo e akuzonte për tradhti

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e dy ditëve më parë, ku shtetësja Suela Sula u gjet e vdekur në tualetin e biznesit familjar në Melgushe të Shkodrës.

Lexo me Shume

Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

    Trump dhe Clinton të suksesshëm në Nju Jork, epërsi në presidencialet e këtij viti

Donald Trump dhe Hillary Clinton kanë arritur të triumfojnë në zgjedhjet paraprake të Nju Jorkut, duke rezultuar fituesit e kësaj gare. Në rast se parashikimet e mediave amerikane janë të

Lexo me Shume

Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

  Gjykata e Krimeve të Rënda, “arrest me burg” për Emiljano Shullazin

Në seancën e ditës së sotme, Gjykata e Krimeve të Rënda caktoi masën e sigurisë “arrest me burg” për Emiljano

Lexo me Shume

Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

  Idrizi për aleancën me Ramën: Nëse s’plotësohen kushtet, ikim nga qeveria

Kreu i Partisë për Drejtësi, Integrim dhe Unitet, Shpëtim Idrizi, ka shprehur pakënaqësinë lidhur me aleancën e lidhur me kryeministrin

Lexo me Shume

Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

  Apple publikon raportin: FBI rrit kërkesat për informacione sekrete

Nga 1 korriku deri më 31 dhjetor të vitit 2015 ka pasur një rritje të madhe të kërkesave për kompaninë

Lexo me Shume

Vokshi: “Spitalet s’kanë ilaçe. Beqaj po injoron qytetarët”

  Vokshi: “Spitalet s’kanë ilaçe. Beqaj po injoron qytetarët”

Partia Demokratike, në një deklaratë për shtyp, ka denoncuar situatën në shëndetësi, duke akuzuar si përgjegjësin kryesor kryeministrin Rama dhe

Lexo me Shume

Durrës, sekuestrohet ish-hotel “Vollga”

  Durrës, sekuestrohet ish-hotel “Vollga”

Prokuroria e Durrësit ka vendosur sekuestro preventive ndaj objektit ish-“Vollga” në Durrës. Nga hetimet e kryera deri tani, në bazë

Lexo me Shume

Arrestohet shtetasi kosovar, grabiti vilën “Agnelli”

  Arrestohet shtetasi kosovar, grabiti vilën “Agnelli”

Një 42-vjeçar nga Kosova është arrestuar në komunën e Desenzalo del Garda, në Itali, pasi akuzohet si një nga autorët

Lexo me Shume

U gjet e vdekur në tualetin e mobilierisë, pranga bashkëshortit biznesmen

  U gjet e vdekur në tualetin e mobilierisë, pranga bashkëshortit biznesmen

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e shënuar një ditë më parë në qytetin e Shkodrës, ku një grua

Lexo me Shume

Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

  Zgjedhjet në UT, Rama: Asnjë kandidat nga PS. Nikolla: Ngjarje e shëmtuar

Gjatë përurimit të pjesës së re të korpusit qendror të Universitetit Politeknik të Tiranës, kryeministri Edi Rama foli ndër të

Lexo me Shume

Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

  Presidenti serb: Nëse BE na kushtëzon me “Kosovën”, do të refuzojmë anëtarësimin

Presidenti i Serbisë, Tomislav Nikolić, ka vijuar me deklaratat e tij lidhur me njohjen  e pavarësisë së Kosovës. “Serbia dëshiron

Lexo me Shume

Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

  Veliaj për sheshin “Skënderbej”: Brenda javës hapet një pjesë e Unazës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, ka zhvilluar një takim konsultativ me banorët për projektin e sheshit “Skënderbej”. Ai

Lexo me Shume

Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

  Shtyhet gjyqi për Emiljano Shullazin, shkak ngarkesa e lartë e gjykatës

Seanca gjyqësore e caktuar për sot ndaj Emiljano Shullazit është vendosur të shtyhet. Emiljano Shullazi dhe dy bashkëpunëtorët e tij

Lexo me Shume

Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

  Kryesia e Kuvendit, Meta takim me Vlahutin dhe eurodeputetin Fleckeinstein

Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, ka zhvilluar një takim në Kryesinë e Kuvendit, me ambasadoren e Bashkimit Europian në Shqipëri,

Lexo me Shume

“Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

  “Treblova” sekuestron 22.5 kg kanabis, pranga 3 trafikantëve

Gjatë një operacioni të zhvilluar në Vlorë, policia ka gjetur dhe sekuestruar 22 kg e 500 gram lëndë narkotike “cannabis

Lexo me Shume