Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë, mbledhje të përbashkët sot në Prishtinë

    Qeveritë e Kosovës dhe Shqipërisë, mbledhje të përbashkët sot në Prishtinë

Sot në Prishtinë mbahet mbledhja e përbashkët e dy qeverive, asaj të Shqipërisë dhe Kosovës. Ky takim do të zhvillohet në Bibliotekën Kombëtare dhe pritet të nënshkruhen shtatë marrëveshje në

Lexo me Shume

Erdogan, “i tërbuar” për votën e Bundestagut për gjenocidin armen

    Erdogan, “i tërbuar” për votën e Bundestagut për gjenocidin armen

  Ankaraja është irrituar së tepërmi pas miratimit nga ana e Bundestagut të një rezolute që njeh gjenocidin armen. Një vendim që i shton polemikat mes Europës dhe shtetit të

Lexo me Shume

Panik në Paris prej përmbytjeve, zhvendosen edhe pikturat e Luvrit

    Panik në Paris prej përmbytjeve, zhvendosen edhe pikturat e Luvrit

Reshjet në Francë dhe Gjermani janë shtuar në masë, ashtu siç ishte paralajmëruar prej parashikuesve të motit. Qindra njerëz janë detyruar të largohen nga shtëpitë e tyre, që tanimë janë

Lexo me Shume

Partneret lesbike shpallen fajtore për torturimin dhe vrasjen e 2-vjeçarit

    Partneret lesbike shpallen fajtore për torturimin dhe vrasjen e 2-vjeçarit

Pas bujës që shkaktoi në Britaninë e Madhe lajmi i torturimit dhe vrasjes së një 2-vjeçari nga e ëma dhe partnerja e saj, gjykata ka marrë së fundmi vendimin për

Lexo me Shume

Konventa Zgjedhore e LRI në Durrës, në krye zgjidhet Arbi Shtylla

    Konventa Zgjedhore e LRI në Durrës, në krye zgjidhet Arbi Shtylla

Gjatë zhvillimit të Konventës Zgjedhore, Lëvizja Rinore për Integrim e Durrësit zgjodhi Arbi Shtyllën si kreun saj në ndër kandidatët që garonin për këtë post. Të pranishëm në aktivitet ishin

Lexo me Shume

Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

    Rrëzohet kërkesa për ndryshim mase, Krimet e Rënda lënë në burg Shukri Xhelilin

Gjykata e Apelit për Krimet e Rënda ka vendosur të lerë në burg ish-kryebashkiakun e Dibrës, Shukri Xhelili. Ky vendim merret pas kërkesës së Xhelilit për ndryshimin e masës së

Lexo me Shume

Clinton në sulm: “Trump University ishte një skemë mashtruese, ku Donald Trump pasuronte veten në kurriz të njerëzve”

    Clinton në sulm: “Trump University ishte një skemë mashtruese, ku Donald Trump pasuronte veten në kurriz të njerëzve”

Hillary Clinton e quan Donald Trumpin mashtrues dhe i vihet pas universitetit të tij.  Ajo është duke përdorur universitetin “Trump” si një armë kundër republikanit. Sipas CNN, Clinton është shprehur

Lexo me Shume

Vendimi: Fullani s’do rikthehet në detyrë, fiton 12 paga dëmshpërblim

    Vendimi: Fullani s’do rikthehet në detyrë, fiton 12 paga dëmshpërblim

Gjykata Administrative e Shkallës së Parë vendosi këtë të enjte dëmshpërblimin me 12 paga të ish-Guvernatorit Ardian Fullani, por rrëzoi të gjitha kërkesat e tjera që Fullani kishte bërë në

Lexo me Shume

Lu për korrupsionin: Të fortët blejnë drejtësinë, shqiptarët e dinë të vërtetën

  Lu për korrupsionin: Të fortët blejnë drejtësinë, shqiptarët e dinë të vërtetën

Gjatë Prezantimit të Indeksit të Perceptimit të Korrupsionit, i mbështetur nga Ambasada Amerikane në Tiranë, ambasadori Donald Lu foli me

Lexo me Shume

Rritje pensionesh për 6 kategori, ja kush përfitojnë

  Rritje pensionesh për 6 kategori, ja kush përfitojnë

Gjashtë kategori pensionistësh do të përfitojnë rritje pensionesh. Bëhet fjalë për rreth 15,000 pensionistë në gjithë vendin që kanë mbushur

Lexo me Shume

Punime në rrjet, ja zonat pa energji sot në Tiranë

  Punime në rrjet, ja zonat pa energji sot në Tiranë

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka bërë me dije zonat ku do të mungojë energjia elektrike për shkak të

Lexo me Shume

22 dënime të përjetshme për pedofilin britanik që përdhunoi 23 fëmijë

  22 dënime të përjetshme për pedofilin britanik që përdhunoi 23 fëmijë

Britaniku Richard Huckle është deklaruar fajtor për 71 akuza nga 91 në total. Një ndër pedofilët më të njohur të

Lexo me Shume

Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

  Reforma në drejtësi, apeli i Europës: Gjeni kompromis, intereset e vendit mbi ato individuale

Komisioneri i Bashkimit Europian për Fqinjësi dhe Zgjerim, Johannes Hahn, i ka bërë thirrje politikës shqiptare që të gjejë sa

Lexo me Shume

Rrëzimi i avionit të “EgyptAir”: Zbulohen sinjale nga kutia e zezë

  Rrëzimi i avionit të “EgyptAir”: Zbulohen sinjale nga kutia e zezë

Një anije franceze ka zbuluar sinjale të cilat vijnë nga kutitë e zeza të avionit të “EgyptAir”, të rrëzuar në

Lexo me Shume

Pakistan – E frikshme! Digjet e gjallë sepse refuzoi propozimin për martesë

  Pakistan – E frikshme! Digjet e gjallë sepse refuzoi propozimin për martesë

Një lajm shokues vjen nga Pakistani: një 19-vjeçare është torturuar dhe më pas është djegur e gjallë për arsye se

Lexo me Shume

Raporti i AEM: Cilësia e plazheve për 2015-n, dukshëm më e mirë se vitet e tjera

  Raporti i AEM: Cilësia e plazheve për 2015-n, dukshëm më e mirë se vitet e tjera

Në një konferencë për shtyp, Drejtori i Agjencisë Kombëtare të Mjedisit, Julian Beqiri, ka raportuar rezultatet mbi cilësinë e ujërave

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Eljan Tanini reagon pas dëbimit nga protestuesit

  (Ekskluzive) Eljan Tanini reagon pas dëbimit nga protestuesit

Pas incidentit të shënuar ditën e sotme në parkun e Liqenit Artificial Lexo këtu, ku aktivisti Eljan Tanini, u dëbua nga

Lexo me Shume

Shlyerja e detyrimeve të prapambetura, UKT me skemë të re

  Shlyerja e detyrimeve të prapambetura, UKT me skemë të re

Me qëllim lehtësimin e pagesës për konsumatorin debitor, biznesin e vogël, UKT ka bërë të ditur hyrjen në fuqi të

Lexo me Shume

Zgjerohet koalicioni opozitar, PD-së i bashkohet LDE e Galdinit

  Zgjerohet koalicioni opozitar, PD-së i bashkohet LDE e Galdinit

Partia për Liri Demokraci dhe Etikë (LDE) i është bashkuar koalicionit opozitar. Në një deklaratë për mediat nga selia e

Lexo me Shume

Policia e Shtetit surprizon fëmijët e sëmurë. Batman dhe Superman vërshojnë nga qielli për t’i argëtuar

Policia e Shtetit surprizon fëmijët e sëmurë. Batman dhe Superman vërshojnë nga qielli për t’i argëtuar

Policia e Shtetit ka rezervuar një surprizë për të gjithë fëmijët, të cilët nuk mund ta festojnë si duhet festën

Lexo me Shume

(Ekskluzive) Inaugurimi i parkut të lojërave, aktivisti Eljan Tanini dëbohet nga protestuesit

  (Ekskluzive) Inaugurimi i parkut të lojërave, aktivisti Eljan Tanini dëbohet nga protestuesit

Vetëm pak metra larg parkut të lojërave te Liqeni Artificial, ku fëmijët të shoqëruar nga prindërit dhe gjyshërit po i

Lexo me Shume