Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Freedom House për Shqipërinë: Kthim në 2004-n, përkeqësim i lirisë së medias

    Freedom House për Shqipërinë: Kthim në 2004-n, përkeqësim i lirisë së medias

Në raportin për vendet në tranzicion, “Freedom House” ka arritur në përfundimin se Ballkani që dikur ishte një rajon që ngjallte mjaft shpresa për ndërmarrje reformash, ka rënë në nivelin

Lexo me Shume

Abaaoud, ‘truri’ i sulmeve terroriste në Paris u spiunua nga një myslimane

    Abaaoud, ‘truri’ i sulmeve terroriste në Paris u spiunua nga një myslimane

Vendndodhja e Abdelhamid Abaaoud, i konsideruar nga të gjithë si ‘truri’ pas sulmeve terroriste të Parisit më 13 nëntor të vitit të kaluar, është treguar nga një grua myslimane! Këtë

Lexo me Shume

Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

    Vizita e Sheshel në Kosovë, MPJ: Nëse vjen, do të arrestohet

Kryetari i Partisë Radikale Serbe, Vojisllav Sheshel, i cili u shpall i pafajshëm nga Gjykata e Hagës, ka paralajmëruar se do të vizitojë Kosovën për të marrë pjesë në një

Lexo me Shume

Ekzekutimi në Elbasan, pranga rojes së karburantit. Policia: Nuk kallëzoi krimin

    Ekzekutimi  në Elbasan, pranga rojes së karburantit. Policia: Nuk kallëzoi krimin

Në vijim të hetimeve për zbardhjen e ngjarjes së rëndë të ndodhur mëngjesin e djeshëm në Elbasan, specialistët për krimet e rënda kanë vënë në pranga rojen e karburantit Shkëlqim

Lexo me Shume

Shitje narkotikësh, kapet 25-vjeçari i shpallur në kërkim

    Shitje narkotikësh, kapet 25-vjeçari i shpallur në kërkim

Policia e Fierit ka vënë në pranga një shtetas të shpallur në kërkim, ndaj të cilit ishte caktuar masa e sigurisë “arrest me burg”. Burime të policisë thanë se është arrestuar

Lexo me Shume

Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

    Aksidenti ajror në Liqenin e Shkodrës, një difekt teknik, gabim njerëzor apo kombinim i të dyjave?

Pak ditë pas aksidentit ajror në Liqenin e Shkodrës, ku mbetën të vdekur kapiteni Floran Deliaj dhe togeri Donald Hoxha, vijon të mbetet e dyshimtë rënia e helikopterit dhe çfarë

Lexo me Shume

Saimir Tahiri me fëmijët – u mëson të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor

Saimir Tahiri me fëmijët – u mëson të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor

Nëpërmjet një postimi në profilin e tij në Facebook, ministri i Brendshëm Saimir Tahiri tregon për nismën e ndërmarrë ditën e sotme me nxënësit e shkollës 9-vjeçare “11 janari” në

Lexo me Shume

Terroristi i arrestuar: Qëllimi ynë kryesor, Euro 2016 në Francë

    Terroristi i arrestuar: Qëllimi ynë kryesor, Euro 2016 në Francë

Zbulohen të dhëna se celula terroriste që kreu sulmet në Paris e Bruksel kishte planifikuar të shënjestronte Kampionatin Europian të Futbollit që zhvillohet këtë verë në Francë. Sipas asaj që

Lexo me Shume

24 vite burg për mamanë “mostër”

24 vite burg për mamanë “mostër”

  Kathryn Smith është dënuar me 24 vite burg nga gjykata e Staffordshire me akuzën e vrasjes dhe keqtrajtimit të

Lexo me Shume

Gruaja që shpëtoi 15 jetë njerëzish vetëm prej një mesazhi në telefon

  Gruaja që shpëtoi 15 jetë njerëzish vetëm prej një mesazhi në telefon

Liz Clegg është një 50-vjeçare, e cila kishte shërbyer si ndihmëse dhe vullnetare pranë një grupi refugjatësh në Calais në

Lexo me Shume

Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

  Shokon autori gjerman: Vladimir Putin ka ushtri sekrete nëpër Europë

“Presidenti rus Vladimir Putin zotëron një seri celulash ushtarake ‘fantazmë’ të nivelit të lartë në vende të ndryshme të Eurpës!”

Lexo me Shume

Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

  Blushi: Referendumi u bë “alla shqiptarçe”

Një një prononcim për mediat, deputeti Ben Blushi tha se referendumi që u mbajt më 9 prill kishte një pjesëmarrje

Lexo me Shume

PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

  PD në Durrës padit kryebashkiakun Dako për shpërdorim fondesh

Kryetari i Partisë Demokratike në Durrës, Osman Stafa, ka depozituar së fundmi një kallëzim penal në prokurori për Bashkinë e

Lexo me Shume

Eksploziv në portën e një banese në Elbasan, dyshohet për hakmarrje

  Eksploziv në portën e një banese në Elbasan, dyshohet për hakmarrje

Një shpërthim i fuqishëm eksplozivi është dëgjuar mëngjesin e ditës së sotme në lagjen “5 Maji” të qytetit të Elbasanit.

Lexo me Shume

Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

  Shfaqën probleme me frymëmarrjen, evakuohen nxënësit e 9-vjeçares në Fushë-Krujë. Dyshime për lëndë kimike

Nxënësit e shkollës “Adem Gjeli” në Fushë-Krujë, të cilët kanë shfaqur probleme me frymëmarrjen dhe marrje mendsh, janë larguar nga

Lexo me Shume

Raporti: 6,000 refugjatë të mitur u zhdukën në Gjermani gjatë 2015-s

  Raporti: 6,000 refugjatë të mitur u zhdukën në Gjermani gjatë 2015-s

Mijëra fëmijë dhe të rinj nga vendet e Afrikës, Lindjes së Mesme dhe Azisë Qendrore janë zhdukur pa lënë gjurmë.

Lexo me Shume

Mungonte njëri prej gjyqtarëve, shtyhet seanca për deputetin Prenga

  Mungonte njëri prej gjyqtarëve, shtyhet seanca për deputetin Prenga

Njëri prej anëtarëve të trupit gjykues nuk ka qenë i pranishëm në seancën plenare për deputetin Armando Prenga, konkretisht Ardian

Lexo me Shume

PD, kërkesë Kuvendit: Ç’masa janë marrë për pritjen e iranianëve?

  PD, kërkesë Kuvendit: Ç’masa janë marrë për pritjen e iranianëve?

Përmes një kërkesë të dorëzuar ditën e sotme në Kuvend, Partia Demokratike kërkon që kryeministri Rama të bëjë transparencë për

Lexo me Shume

Marrëdhënie seksuale me të miturën, pranga 19-vjeçarit në Gjirokastër

  Marrëdhënie seksuale me të miturën, pranga 19-vjeçarit në Gjirokastër

Një i ri 19-vjeçar është vënë në prangat e Policisë së Gjirokastrës, nën akuzën e kryerjes së marrëdhënieve seksuale me

Lexo me Shume

Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

  Tërmeti 6.6 ballë godet Afganistanin, ndihet edhe në Pakistan e Indi

Një tërmet me magnitudë 6.6 ballë ka goditur të dielën verilindjen e Afganistanit dhe është ndier edhe në Pakistan e

Lexo me Shume

Gjendet një i ekzekutuar në Elbasan, ishte me precedent penal

  Gjendet një i ekzekutuar në Elbasan, ishte me precedent penal

Një person është gjetur i pajetë mëngjesin e ditës së sotme në lagjen “28 Nëntori” të Elbasanit. Ai u gjet

Lexo me Shume