Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

    Ikin fshehurazi nga shkolla, 5 nxënës nga Cërriku denoncojnë mësuesen e tyre në News 24.

Pesë nxënës nga Cërriku kanë denoncuar dhunën që një mësuese ka ushtruar ndaj tyre. Fëmijët, nxënës të klasës së pestë të shkollës “7 Marsi” në Cërrik, kanë zgjedhur të udhëtojnë

Lexo me Shume

Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

    Dëftesa false, pranga pronarit dhe drejtorit të shkollës në Kavajë

Policia ka lëshuar urdhër-arresti për Presidentin e shkollës së mesme jopublike “Dituria” në Kavajë, Vath Gylshenin dhe drejtorin e shkollës Bardhyl Mastori. Ata akuzohen se pajisnin me dëftesa false qytetarë të

Lexo me Shume

Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

    Rrëzimi i avionit egjiptian me 66 persona, tre shtete të përfshira në operacionin e kërkim-shpëtimit

Avioni egjiptian Airbus A320 u zhduk nga radarët teksa udhëtonte nga Parisi drejt Kajros me 66 persona në bord. Si pjesë e fluturimit, ai ka kaluar edhe mbi vendin tonë

Lexo me Shume

Skandali në jetimoren në Shkodër, dyshohet se vajzat u abuzuan në ekskursion

    Skandali në jetimoren në Shkodër, dyshohet se vajzat u abuzuan në ekskursion

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me ngjarjen e rëndë të shënuar në Shkodër, ku flitet për abuzimin e tre vajzave, 6, 8 dhe 11 vjeç. Në rrëfimet e tyre,

Lexo me Shume

“Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

    “Storm” sekuestron drogë në Vlorë, në pranga dhe një efektiv policie

Seksioni për Hetimin e Narkotikëve në bashkëpunim me Sektorin e Shërbimeve për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat (SHÇBA) kanë finalizuar me sukses operacionin e koduar “Storm”, duke vënë në pranga

Lexo me Shume

Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

    Skandali seksual, Shukri Xhelili: Videoja është e montuar. Zbardhet dëshmia e vajzës në polici

Ish-kryetari i Bashkisë së Dibrës, Shukri Xhelili, është paraqitur dje në seancën dëgjimore të zhvilluar në Gjykatën e Krimeve të Rënda për tu njohur me masën e sigurisë caktuar në

Lexo me Shume

Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

    Çako në Komisionin e Sigurisë: Nuk kemi pajisje përgjimi në inventar

Pas kreut të SHISH, Visho Ajazi, Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, raportoi sot në Komisionin e Sigurisë lidhur me çështjen e pajisjes së përgjimit. Ai theksoi

Lexo me Shume

Kosova në UEFA dhe FIFA, Serbia me një kërkesë të veçantë

    Kosova në UEFA dhe FIFA, Serbia me një kërkesë të veçantë

Pas anëtarësimit të Kosovës në UEFA dhe FIFA, Serbia ka shprehur kërkesën e saj. Zëvendëspresidenti i Federatës së Futbollit të Serbisë, Ivan Curkovic, ka thënë  për “Kurir” se anëtarësimi i

Lexo me Shume

“Përgjimi”, Visho Ajazi: Mbledhja të ishte e mbyllur. Informova Prokurorin e Përgjithshëm

  “Përgjimi”, Visho Ajazi: Mbledhja të ishte e mbyllur. Informova Prokurorin e Përgjithshëm

Drejtori i Shërbimit Informativ të Shtetit, Visho Ajazi, është paraqitur ditën e sotme në Komisioni e Sigurisë për të raportuar

Lexo me Shume

Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

  Zbardhen mesazhet që Shukri Xhelili i çonte 20-vjeçares: Je shumë e bukur, kush s’do të merrte në punë

20-vjeçarja Anisa A. ka treguar kronologjinë e ngjarjes prej së cilës tashmë ndihet e kërcënuar. Me arsim të mesëm, ajo

Lexo me Shume

17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve

  17-katëshi tek diga, rrëzohet kërkesa e Veliaj për ndryshimin e gjyqtarëve

Gjykata Administrative e Apelit ka rrëzuar kërkesën e Kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj dhe Avokaturës për ndryshimin e trupit

Lexo me Shume

Vrasja e Çollakut, gjaku tek fashetat s’është i Denis Shtrazës

  Vrasja e Çollakut, gjaku tek fashetat s’është i Denis Shtrazës

Ekspertiza e ADN-së ka arritur në përfundimin se gjaku i gjetur në automjetin me të cilin dyshohet se u rrëmbye

Lexo me Shume

LGBT, aktivitetet që u zhvilluan në Shqipëri dhe Kosovë

  LGBT, aktivitetet që u zhvilluan në Shqipëri dhe Kosovë

Në Ditën Ndërkombëtare kundër Homofobisë, Transfobisë dhe Bifobisë, aktivistët e LGBT-së kanë zhvilluar një sërë aktivitetesh me qëllim ndërgjegjësimin e

Lexo me Shume

Basha takim me deputetin Pandeli Majko: Komunikimi politik nuk duhet të përbëjë lajm

  Basha takim me deputetin Pandeli Majko: Komunikimi politik nuk duhet të përbëjë lajm

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka zhvilluar ditën e sotme një takim me deputetin socialist Pandeli Majko. Takimi, i

Lexo me Shume

Ndahet nga jeta gazetari dhe pedagogu Agim Nezaj

  Ndahet nga jeta gazetari dhe pedagogu Agim Nezaj

Analisti, pedagogu dhe gazetari i njohur Agim Nezaj është ndarë nga jeta në moshën 54-vjeçare për shkak të një sëmundje

Lexo me Shume

Avioni me drogë në Itali, zbulohet emri i shqiptarit tjetër të përfshirë

  Avioni me drogë në Itali, zbulohet emri i shqiptarit tjetër të përfshirë

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me avionin me drogë që u kap nëntë muaj më parë në Torino të

Lexo me Shume

Procesi i kompensimit të pronës, ATP publikon për qytetarët numrin e kontaktit

  Procesi i kompensimit të pronës, ATP publikon për qytetarët numrin e kontaktit

Të gjithë qytetarët që duan të marrin informacion lidhur me procesin e trajtimit dhe kompensimit të pronës, do mund të

Lexo me Shume

Lufta kundër ISIS, Britania dhe aleatët, të gatshëm për të furnizuar me armë Libinë

  Lufta kundër ISIS, Britania dhe aleatët, të gatshëm për të furnizuar me armë Libinë

Britania e Madhe së bashku me aleatët e saj ndërkombëtarë kanë rënë dakord që të mbështesin qeverinë libiane në luftën

Lexo me Shume

Parandalohet krimi në Fier, pranga 2 autorëve

  Parandalohet krimi në Fier, pranga 2 autorëve

Policia e Fierit ka arritur në kohë të parandalojë një krim dhe të arrestojë dy shtetasit që dyshohet se kanosën

Lexo me Shume

Zbulimi i skandalit të ish-kryebashkiakut Xhelili, 20-vjeçarja ndihet e kërcënuar

  Zbulimi i skandalit të ish-kryebashkiakut Xhelili, 20-vjeçarja ndihet e kërcënuar

20-vjeçarja A. A. e cila denoncoi ish-kryebashkiakun e Peshkopisë, Shukri Xhelili, mësohet se është larguar nga Peshkopia së bashku me

Lexo me Shume

Skandali seksual, arrestohet ish-kryebashkiaku Shukri Xhelili. Ja akuzat që rëndojnë mbi të

  Skandali seksual, arrestohet ish-kryebashkiaku Shukri Xhelili. Ja akuzat që rëndojnë mbi të

Me kërkesë të Prokurorisë, Gjykata e Krimeve të Rënda ka vendosur të lërë në burg ish-kryebashkiakun e Peshkopisë, Shukri Xhelilin.

Lexo me Shume