Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Denoncoi gjyqtarin nga Berati, kërcënohet nga bashkëshortja e tij

    Denoncoi gjyqtarin nga Berati, kërcënohet nga bashkëshortja e tij

Pas denoncimit se gjyqtari nga Berati, Shyqyri Çobo, kishte kërkuar favore seksuale në këmbim të ndihmës juridike për divorcin, shtetësja I. T 32 vjeçe është kërcënuar nga bashkëshortja e tij,

Lexo me Shume

Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

    Rusia bombardon nga Irani Shtetin Islamik

Ministria e Mbrojtjes në Rusi ka përdorur një bazë në Iranin Perëndimor për të kryer sulme ajrore në Siri. Në deklaratën për shtyp bëhet me dije se avionët bombardues Tupolev-22M3

Lexo me Shume

Berisha: Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë, trafikant droge në Zvicër

    Berisha: Kandidati i majtë për Bashkinë e Peshkopisë, trafikant droge në Zvicër

Ish-kryeministri Sali Berisha, referuar një mesazhi të qytetarit dixhital, ka shkruar së fundmi në Facebook se kandidati i majtë që do të garojë për Bashkinë e Peshkopisë, Muharrem Rama, është

Lexo me Shume

Rama për vdekjen e shqiptarit në Greqi: Do ta ndjekim këtë çështje në çdo instancë

    Rama për vdekjen e shqiptarit në Greqi: Do ta ndjekim këtë çështje në çdo instancë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në rrjetin social Facebook lidhur me vdekjen e dyshimtë të shqiptarit Pëllumb Marnikollaj në Greqi. Ai shprehet se vendosi të reagojë pas shqetësimit të ngritur

Lexo me Shume

Krim pasioni, Jonida Çanaku u torturua para se të vritej. Vetëm 25 persona në varrimin e saj

    Krim pasioni, Jonida Çanaku u torturua para se të vritej. Vetëm 25 persona në varrimin e saj

Detaje tronditëse janë zbardhur nga krimi i i zbuluar një ditë më parë: 65-vjeçari nga Lushnja, Sokrat Shano, që kreu vetëvrasje, kishte lënë një letër ku bënte me dije vrasjen

Lexo me Shume

Izet Haxhia: Sali Berisha inskenoi vrasjen e Azem Hajdarit, alibia e telefonatës dhe fshehja e tabulateve

Izet Haxhia: Sali Berisha inskenoi vrasjen e Azem Hajdarit, alibia e telefonatës dhe fshehja e tabulateve

Izet Haxhia, ish-truprojë e Sali Berishës për vite me radhë, i dënuar në mungesë për vrasjen e Azem Hajdarit, ka vendosur të ngrejë një debat (siç shprehet edhe vetë ai)

Lexo me Shume

Patriarku ortodoks: Bota vetëm po vëzhgon dramën e Aleppo-s

    Patriarku ortodoks: Bota vetëm po vëzhgon dramën e Aleppo-s

Patriarku i gjithë Lindjes, Giovanni X, ka denoncuar ditën e sotme indiferencën e mbarë botës karshi dramës që po përjeton qyteti sirian i Aleppo-s. “Ne e mbajmë në zemër dhimbjen

Lexo me Shume

Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

    Grushti i shtetit në Turqi, 1900 vite burg për Fethullah Gulen. Bastisen 44 kompani

Agjencia e lajmeve “Anadolu” ka bërë të ditur kërkesën e prokurorëve turq, të cilët, përveç dy dënimeve të përjetshme, kanë kërkuar që kleriku Fethullah Gulen të dënohet me 1900 vite

Lexo me Shume

Gënjeu 4 vjet për vajzën me kancer, përfitoi 20 000 $ donacione

  Gënjeu 4 vjet për vajzën me kancer, përfitoi 20 000 $ donacione

Një grua në Oklahoma është arrestuar pasi pretendonte se vajza e saj 4-vjeçare vuante nga kanceri dhe në këtë mënyrë përfitonte

Lexo me Shume

Lavdrim Muhaxheri është gjallë

  Lavdrim Muhaxheri është gjallë

Simpatizantë të terroristit kosovar Lavdrim Muhaxheri dhe Shtetit Islamik kanë publikuar një fotografi të Lavdrimit,  ku ky i fundit shfaqet

Lexo me Shume

Dhurata Çupi – deputetja më e re në kuvend, zëvendëson Shefredin Shehun

  Dhurata Çupi – deputetja më e re në kuvend, zëvendëson Shefredin Shehun

Sot, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetes zonjës Dhurata Bajram Çupi pas lënies së mandatit të

Lexo me Shume

Alarm në Bruksel: Pako e dyshimtë, evakuohet stacioni i metrosë

  Alarm në Bruksel: Pako e dyshimtë, evakuohet stacioni i metrosë

Në një stacion metroje, “Simonis”, në Bruksel, është gjetur një pako e dyshimtë nga policia. Që prej këtij momenti i

Lexo me Shume

Rio 2016: Incidenti lë të plagosur 7 persona në Parkun Olimpik

  Rio 2016: Incidenti lë të plagosur 7 persona në Parkun Olimpik

Një incident ka ndodhur pranë arenës së basketbollit në Parkun Olimpik të Rios, ku aktualisht po mbahen Lojërat Olimpike. Siç

Lexo me Shume

Ekspertiza mjekoligjore në Tiranë: Shqiptari me shenja dhune, policët grekë i fikën cigaret në trup

  Ekspertiza mjekoligjore në Tiranë:  Shqiptari me shenja dhune, policët grekë i fikën cigaret në trup

Ekspertët mjekoligjorë në Tiranë konfirmojnë dyshimet e familjes së Pëllumb Marnikollajt dhe kanë thënë se ndaj tij, policia greke ka

Lexo me Shume

Krim për pasion apo një vrasje për hakmarrje?….

  Krim për pasion apo një vrasje për hakmarrje?….

Nga Anduena Llabani Sokrat Shani ka mbytur me duar te tij të dashurën 38 vite më të vogël dhe më

Lexo me Shume

Autoritet shtetërore greke do të japin llogari mbi shkaqet e vdekjes së një shqiptari në Greqi

  Autoritet shtetërore greke do të japin llogari mbi shkaqet e vdekjes së një shqiptari në Greqi

Nga Anduena Llabani Avokati i Popullit të Shqipërisë, Igli Totozani, kërkon sqarime në lidhje me vdekjen e Pëllumb Marnikollaj, i

Lexo me Shume

Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

  Sulm terrorist në Turqi, 3 të vrarë dhe shumë të plagosur

Një sulm në qytetin Diyarbakır të Turqisë ka shkaktuar 3 viktima dhe dhjetëra të plagosur. Sulmi me autobombë është kryer

Lexo me Shume

Atentati në Shkodër, zbardhen emrat e të ndaluarve

  Atentati në Shkodër, zbardhen emrat e të ndaluarve

Brenda pak orësh, Policia e Shkodrës arriti të zbardhë autorët që një natë më parë shkëmbyen zjarr mes tyre në

Lexo me Shume

Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

  Ngjarja në Durrës, Spitali Psikiatrik: Arben Kabashi ka qenë dy herë te ne

Spitali Psikiatrik ka kartelën e Arben Kabashit, i cili akuzohet për pengmarrjen e të miturës 11-vjeçare në Durrës. Në deklaratën

Lexo me Shume

Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

  Krim i dyfishtë, 65-vjeçari vret të dashurën dhe më pas veten

Nga Anduena Llabani Një krim i paprecedent trondit Lushnjën. Një 65-vjeçar vret të dashurën dhe më pas veten. Në orët

Lexo me Shume

Merr flakë apartamenti i mëparshëm i kryeministrit Rama, shërbente si magazinë

  Merr flakë apartamenti i mëparshëm i kryeministrit Rama, shërbente si magazinë

Nga Anduena Llabani Apartamenti ku kryeministri Edi Rama ka jetuar prej shumë kohësh u përfshi nga flakët rreth mesditës së

Lexo me Shume