Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Prenoton dy prostituta, në dhomën e hotelit i shkojnë të bijat

    Prenoton dy prostituta, në dhomën e hotelit i shkojnë të bijat

Titus McDonalds nga Nevada është shokuar kur dy prostitutat që kishte porositur me telefon i janë shfaqur në dhomë. “Nuk kam shkuar kurrë më një prostitutë në jetën time, por

Lexo me Shume

Ndërron jetë fotografi i “New York Times”, pionier i stilit të rrugës

    Ndërron jetë fotografi  i “New York Times”, pionier i stilit të rrugës

Ka ndërruar jetë në moshën 87-vjeçare Bill Cunningham, fotografi i famshëm i stilit të rrugës. Ai konsiderohet si pionier i këtij stili për fotot e realizuara nëpër rrugët e Amerikës

Lexo me Shume

Gjykata e Beratit: Fëmijës ka nevojë t’i rrish me legenin me ujë nga mbrapa

    Gjykata e Beratit: Fëmijës ka nevojë t’i rrish me legenin me ujë nga mbrapa

Një zgjidhje martese që po gjykohet nga Gjykata e Shkallës së Parë Berat është bërë publike në media për shkak të gjuhës jo formale të përdorur në dokumente zyrtare, e

Lexo me Shume

Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

    Rama përuron linjën e re energjetike, Kuvendi mbetet 20 minuta pa drita

Teksa kryeministri Rama po përuronte linjën e re të energjisë elektrike në Kashar, një bashkëpunim mes Shqipërisë dhe Kosovës, Kuvendi ka mbetur rreth 20 minuta pa drita. Deputetët ishin duke

Lexo me Shume

Presidenti i KE-së, Juncker – Britanisë së Madhe: Sqaroni pozicionin tuaj. Ndihem i trishtuar!

    Presidenti i KE-së, Juncker – Britanisë së Madhe: Sqaroni pozicionin tuaj. Ndihem i trishtuar!

Presidenti i Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker i ka kërkuar Britanisë së Madhe “të sqarojë pozicionin e saj” sa më shpejt të jetë e mundur. Duke iu drejtuar Parlamentit Europian, ai tha

Lexo me Shume

Cameron: Britania në kaos social, rritet me 57% racizmi dhe dhuna ndaj emigrantëve

    Cameron: Britania në kaos social, rritet me 57% racizmi dhe dhuna ndaj emigrantëve

David Cameron, ish-kryeministri britanik i cili dha dorëheqjen fill pas rezultatit të referendumit, është shprehur se në vend ditët e fundit ka një rritje me 57% të incidenteve të raportuara

Lexo me Shume

Zhduket 17-vjeçarja nga Fieri, prindërit: Tha se ndodhej në Kosovë

    Zhduket 17-vjeçarja nga Fieri, prindërit: Tha se ndodhej në Kosovë

Adoleshentja 17-vjeçare nga Marinza e Fierit, L. Rredhi,  është larguar prej një muaji nga shtëpia, por prej pesë ditësh ajo nuk ka patur as kontakt telefonik me prindërit. Rasti është

Lexo me Shume

Aksident në aksin Vlorë-Fier, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

    Aksident në aksin Vlorë-Fier, 1 i vdekur dhe 7 të plagosur

Një person ka mbetur i vdekur dhe shtatë të tjerë janë plagosur si pasojë e një aksidenti të shënuar në aksin rrugor Vlorë-Fier. Nga të dhënat zyrtare, bëhet me dije

Lexo me Shume

Po dilte nga makina, aksidentohet për vdekje një shtetas në Tiranë

  Po dilte nga makina, aksidentohet për vdekje një shtetas në Tiranë

Një shtetas ka gjetur vdekjen e menjëhershme pasi është aksidentuar teksa dilte nga automjeti i tij. Ngjarja ka ndodhur gjatë

Lexo me Shume

Kryeministri i Kosovës sot në Tiranë, inaugurohet linja 400kv e interkonjeksionit mes dy vendeve

  Kryeministri i Kosovës sot në Tiranë, inaugurohet linja 400kv e interkonjeksionit mes dy vendeve

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, do të jetë i pranishëm ditën e sotme në ceremoninë e inaugurimit të linjës së

Lexo me Shume

Gjendet në Aleksandri anija e peshkimit, rezultojnë të zhdukur pengmarrësi egjiptian dhe marinarët shqiptarë

  Gjendet në Aleksandri anija e peshkimit, rezultojnë të zhdukur pengmarrësi egjiptian dhe marinarët shqiptarë

Autoritetet egjiptiane kanë gjetur në Aleksandri anijen e peshkimit që rezulton e marrë peng prej disa ditësh. Mësohet se në

Lexo me Shume

Ish edukatorja e Kopshtit Diren: Fëmijëve u mbulonin kokën me çarçaf dhe i rrihnin

  Ish edukatorja e Kopshtit Diren: Fëmijëve u mbulonin kokën me çarçaf dhe i rrihnin

Një javë pas skandalit të kopshtit Diren ku nëpërmjet një videoja dëshmohej se si administratorja e institucionit dhunonte një fëmijë

Lexo me Shume

Pas Brexit, ja ç’kanë bërë britanikët që kanë habitur stafin e Google

  Pas Brexit, ja ç’kanë bërë britanikët që kanë habitur stafin e Google

Të gjithë kanë folur këto ditë për votimin e britanikëve për t’u larguar nga BE, madje edhe vetë kryeministri David

Lexo me Shume

Britani e Madhe; Alarmohet policia, hakerat shqiptarë i marrin peng faqen zyrtare

Britani e Madhe; Alarmohet policia, hakerat shqiptarë i marrin peng faqen zyrtare

Është bërë me dije pak më parë se faqja zyrtare e policisë së zonës ‘South Yorkshire’ në Britaninë e Madhe

Lexo me Shume

Djegia e autobusit në Krujë, lihet në burg shoferi

  Djegia e autobusit në Krujë, lihet në burg shoferi

Gjykata e Apelit ka vendosur të lërë në burg shtetasin “Skënder Jonuzaj”, shofer i autobusit që u përfshi nga flakët

Lexo me Shume

Deklaroi se “Vetingu shkel sovranitetin”, LSI përjashton deputetin

  Deklaroi se “Vetingu shkel sovranitetin”, LSI përjashton deputetin

Deputeti Përparim Spahiu është përjashtuar nga Grupi Parlamentar i LSI-së pas qëndrimit që ai mbajti kundër vetingut nga ndërkombëtarët për

Lexo me Shume

Blushi dhe Hafizi shpallin nismën: Presidenti të zgjidhet nga populli

  Blushi dhe Hafizi shpallin nismën: Presidenti të zgjidhet nga populli

Deputetët socialistë Ben Blushi dhe Mimoza Hafizi kanë shpallur ditën e sotme nismën për disa ndryshime kushtetuese. Përmes saj, ata

Lexo me Shume

Mungonte avokati, shtyhet për në 11 Korrik seanca ndaj ish-ministrit Ksera

  Mungonte avokati, shtyhet për në 11 Korrik seanca ndaj ish-ministrit Ksera

Seanca e sotme gjyqësore ndaj ish-ministrit Spiro Ksera është shtyrë për në datën 11 korrik për shkak të mungesës së

Lexo me Shume

Avioni i “Singapore Airlines” përfshihet nga zjarri teksa bënte ulje emergjente

  Avioni i “Singapore Airlines” përfshihet nga zjarri teksa bënte ulje emergjente

Fluturimi “SQ368” i nisur nga Changi drejt Milanos është ndalur në Singapor pas raportimit të një defekti në motor. Avioni

Lexo me Shume

Besa Kokëdhima: Dhunën e gjejmë kudo, përtej episodeve të raportuara në media

  Besa Kokëdhima: Dhunën e gjejmë kudo, përtej episodeve të raportuara në media

E nxitur nga rastet më të fundit të dhunës të raportuara gjatë këtyre ditëve në media, këngëtarja Besa Kokëdhima kërkon

Lexo me Shume

Bizneset më të suksesshme në Shqipëri që drejtohen nga femrat

  Bizneset më të suksesshme në Shqipëri që drejtohen nga femrat

Në botën e biznesit, femrat kanë treguar se dinë të drejtojnë njësoj ose edhe më mirë se meshkujt. Ato kanë

Lexo me Shume