Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Kreu i Antikorrupsionit italian mbërrin në Tiranë dhe nis menjëherë takimet

    Kreu i Antikorrupsionit italian mbërrin në Tiranë dhe nis menjëherë takimet

Kreu i Autoritetit Kombëtar Italian të Antikorrupsionit, Raffaele Cantone ka mbërritur në Tiranë për një viztë dy ditor ku është takuar fillimisht me ministren e drejtësisë Etilda Gjonaj. Cantone pritet

Lexo me Shume

Të maskuar dhe të armatosur, grabitet hoteli luksoz në Paris, vidhen stoli me vlerë 4.5 mln euro

    Të maskuar dhe të armatosur, grabitet hoteli luksoz në Paris, vidhen stoli me vlerë 4.5 mln euro

Kanë qënë 5 persona të armatosur dhe me maska që kanë alrmuar Parisin mbrëmjen e djeshme. Të pajisur me sëpata ata kanë kryer një grabitje në një ndër hotelet më

Lexo me Shume

Milot-Makina bie në lum, një person humb jetën

    Milot-Makina bie në lum, një person humb jetën

Një aksident i rëndë ka ndodhur sot në Milot, ndërsa raportohet për një të vdekur. Sipas ‘BalkanWeb’  një automjet tip ‘Benz’ ka dalë nga rruga dhe ka rënë në lumë.

Lexo me Shume

Rama: “Infermierët do shpëtojnë nga kthetrat partiake. 420 vende vakante”

    Rama: “Infermierët do shpëtojnë nga kthetrat partiake. 420 vende vakante”

Gjatë fjalës së tij në prezantimin e portalit “Infermierë për Shqipërinë”, kryeministri Edi Rama tha se do marrë fund emërimi i infermierëve në bazë të bindjeve politike. Ai është shprehur

Lexo me Shume

Ndryshon sistemi arsimor shqiptar: Nga 1 shkurti do të ketë orar të ri mësimor!

    Ndryshon sistemi arsimor shqiptar: Nga 1 shkurti do të ketë orar të ri mësimor!

Ministria e Arsimit do të sjellë ndryshime radikale në shkollat shqiptare, përfshirë edhe gjimanzet me nismën e saj më të re, të quajtur: “Tri lëndë në gjashtë orë”. Në bazë

Lexo me Shume

Grabitet banesa në mes të ditës, hajdutët arrijnë të marrin një sasi parash

    Grabitet banesa në mes të ditës, hajdutët arrijnë të marrin një sasi parash

Disa persona ende të paidentifikuar kanë kryer në mes të ditës një grabitje në qyetin e Korçës. Ngjarja ka ndodhur në lagjen numër 4 ndërsa hajdutët kanë përfituar teksa pronarët

Lexo me Shume

Zbardhet kallëzimi i Dritan Ginës: “Të verifikohet gjendja mendore e Kryeprokurores Arta Marku”

    Zbardhet kallëzimi i Dritan Ginës: “Të verifikohet gjendja mendore e Kryeprokurores Arta Marku”

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit ka kallëzuar penalisht Kryeprokuroren Arta Marku pas shkarkimit dhe nuk ka pranuar të dalë nga zyra e tij. “Ballkanweb” ka siguruar kallëzimin prej disa faqesh,

Lexo me Shume

(Lajmi i fundit) Aksident në aksin Korçë-Pogradec, dy persona të plagosur rëndë

    (Lajmi i fundit) Aksident në aksin Korçë-Pogradec, dy persona të plagosur rëndë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Korçë-Pogradec. Dy makina janë përplasur me njëra-tjetrën afër fshatit Dishnicë, e si pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë dy persona. Ambulanca ka

Lexo me Shume

Itali – “Nonino 2018”: Ismail Kadare fiton çmimin prestigjoz të radhës!

  Itali – “Nonino 2018”: Ismail Kadare fiton çmimin prestigjoz të radhës!

Shkrimtari Ismail Kadare është një ndër figurat shqiptare më të vlerësuara në botë. Tashmë Kadare ka fituar edhe një tjetër

Lexo me Shume

Pas shkarkimit nga Prokuroria e Elbasanit, Dritan Gina bën kallëzim penal ndaj Kryeprokurores Arta Markut

  Pas shkarkimit nga Prokuroria e Elbasanit, Dritan Gina bën kallëzim penal ndaj Kryeprokurores Arta Markut

Një ditë pas shkarkimit nga Kryeprokurorja e Përgjithshme Arta Marku, ish-drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit Dritan Gina ka bërë kallëzim

Lexo me Shume

Vrau gjyqtaren, ish bashkëshorti rrezikon burgim të përjetshëm

  Vrau gjyqtaren, ish bashkëshorti rrezikon burgim të përjetshëm

Fadil Kasemi, personi i vënë nën akuzë për vrasjen e ish-bashkëshortes së tij, gjyqtares Fildez Hafizi, nuk do të përfitojë

Lexo me Shume

E pazakonta ndodhi! Bie borë në Sahara dhe nuk dimë të “qeshim apo të qajmë”

  E pazakonta ndodhi! Bie borë në Sahara dhe nuk dimë të “qeshim apo të qajmë”

E keni parasysh që njerzit kur duan të tregojnë se diçka ka shumë pak probabilitet të ndodhë thonë: “Po, po

Lexo me Shume

Qytetarët, 364 ankesa drejtuar KPK: Na sillni fakte

  Qytetarët, 364 ankesa drejtuar KPK: Na sillni fakte

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, pavarësisht thirrjes edhe më parë ndaj qytetarëve, është përballur sërish me një numër të lartë

Lexo me Shume

Basha mbledh grupin e PD-së dhe merr vendimin, ja kur do të nisë protesta e madhe e opozitës

  Basha mbledh grupin e PD-së dhe merr vendimin, ja kur do të nisë protesta e madhe e opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka mbledhur deputetët e grupit parlamentar për të marrë vendimin që protesta e opozitës

Lexo me Shume

Kryeprokurorja Arta Marku nuk ndalet, shkarkon edhe drejtuesin e Prokurorisë së Elbasanit, Dritan Gina

  Kryeprokurorja Arta Marku nuk ndalet, shkarkon edhe drejtuesin e Prokurorisë së Elbasanit, Dritan Gina

Është shkarkuar ditën e sotme nga Kryeprokurorja Marku drejtuesi i Prokurorisë së Elbasanit, Dritan Gina. Ai është bashkëshorti i Rovena

Lexo me Shume

Pasi lirohet nga detyra, Prokurorja Gashi padit Kryeprokuroren e Përgjithshme  Arta Marku

  Pasi lirohet nga detyra, Prokurorja Gashi padit Kryeprokuroren e Përgjithshme  Arta Marku

Prokurorja Rovena Gashi pasi u lirua nga detyra si Drejtore e Mardhënieve me Jashtë  nga Kryeprokurorja Marku , e ka

Lexo me Shume

Në mbledhjen e kryesisë të Partisë Socialiste, Edi Rama kërkon të shkojnë drejt zgjedhjeve

  Në mbledhjen e kryesisë të Partisë Socialiste, Edi Rama kërkon të shkojnë drejt zgjedhjeve

Partia Socialiste ka mbledhur kryesinë e re pas asamblesë së zhvilluar ditën e shtunë. E drejtuar nga vetë Edi Rama,

Lexo me Shume

Mblidhet kryesia e Partisë Socialiste, çdo të diskutohet në të?

  Mblidhet kryesia e Partisë Socialiste, çdo të diskutohet në të?

Tre ditë pas mbledhjes së Asamblesë Kombëtare të Partisë Socialiste, është mbledhur sot Kryesia e kësaj force politike. Në mbledhje

Lexo me Shume

(Lajm i fundit) Bie zjarr në kullën e Donald Trump në SHBA! Dyshohet për akt terrorist

  (Lajm i fundit) Bie zjarr në kullën e Donald Trump në SHBA! Dyshohet për akt terrorist

Vetëm pak minuta më parë, mediat e huaja kanë raportuar një ngjarje aspak të zakontë që ka ndodhur në Manhattan.

Lexo me Shume

Pas mbledhjes me aleatët opozitarë, flet Lulzim Basha: “Protesta do të nisë këtë muaj”

  Pas mbledhjes me aleatët opozitarë, flet Lulzim Basha: “Protesta do të nisë këtë muaj”

Pas mbledhjes që zhvilloi mëngjesin e sotëm me aletatët opozitarë, Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka dhënë një prononcim

Lexo me Shume

Haki Çako shkarkohet nga detyra, ja cili pritet ta zëvendësojë në krye të Policisë së Shtetit

  Haki Çako shkarkohet nga detyra, ja cili pritet ta zëvendësojë në krye të Policisë së Shtetit

Ditën e sotme Kreu i Policisë së shtetit, Haki Çako është liruar nga detyra. Menjëherë pas shkakrimit të tij ka

Lexo me Shume