Blitz | Kliko dhe Informohu

Aktualitet

Moti çmendet: Shiu dhe breshëri përmbytin Tiranën!

    Moti çmendet: Shiu dhe breshëri përmbytin Tiranën!

Kanë mjaftuar vetëm pak minuta reshje shiu dhe breshëri me intensitet të lartë që kryeqyteti i vendit të pushtohet nga uji. Probleme janë shfaqur në mjaft rrugë si Myslym Shyri,

Lexo me Shume

Ndeshja Serbi- Zvicër, ndalohen rreptësisht flamujt e Kosovës në Kaliningrad

    Ndeshja Serbi- Zvicër, ndalohen rreptësisht flamujt e Kosovës në Kaliningrad

Përballja e sotme Gupit E  Serbi-Zvicër  po pritet me interes të madh nga shqiptarët kudo ndodhen, Kosovë, Shqipëri apo Zvicër. Kjo sigurisht vjen për faktin se në rradhët e kombëtares

Lexo me Shume

Përplasen urbanët në Kamëz, 6 pasagjerë mbesin të plagosur

    Përplasen urbanët në Kamëz, 6 pasagjerë mbesin të plagosur

Një aksident është shënuar ditën e sotme në Tiranë, ku dy autobusë janë përplasur e për pasojë kanë mbetur të lënduar 6 pasagjerë. Ngjarja ndodhi tek ‘Kthesa e Kamzës’. Mësohet

Lexo me Shume

Do të udhëtoni drejt Islandës? Njihuni me muzeun kushtuar ekskluzivisht penisit

    Do të udhëtoni drejt Islandës? Njihuni me muzeun kushtuar ekskluzivisht penisit

Jeni tipi i turistit që thjesht doni të pushoni pas 11 muajve punë dhe kërkoni dy javë nënë çadën e plazhit? Apo jeni një person që preferoni mallet dhe keni

Lexo me Shume

Holanda i thotë “JO” negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë

    Holanda i thotë “JO” negociatave për anëtarësimin në BE të Shqipërisë

Holanda do të bllokojë hapjen e negociatave me Shqipërinë për anëtarësimin në BE, ky është lajmi që vjen nga agjencia e lajmeve holandeze “De Telegraaf”. Janë të paktën 6 parti

Lexo me Shume

Dosja “Hajdari”, Gjykata e Tiranës aprovon ankimimin e dënimit me 25 vjet burg të Izet Haxhisë

    Dosja “Hajdari”, Gjykata e Tiranës aprovon ankimimin e dënimit me 25 vjet burg të Izet Haxhisë

Gjykata e Tiranës ka pranuar sot kërkesën e Izet Haxhise për rivendosjen në afat, ç’ka mundëson rihapjen e dosjes ‘Hajdari’, e konsideruar si dosja e shekullit. Prokuroria mund ta apelojë

Lexo me Shume

Dialogu Kosovë-Serbi, Albin Kurti akuzon Thaçin: “E përdor dialogun për arsye të vetat personale! Kundër interesave të shtetit!”

    Dialogu Kosovë-Serbi, Albin Kurti akuzon Thaçin: “E përdor dialogun për arsye të vetat personale! Kundër interesave të shtetit!”

Kryetari i Lëvizjes Vetevendosje, Albin Kurti ka dalë ditën e sotme në një deklaratë për shtyp nga selia e kësaj force partiake, ku ka folur mbi dialogun Kosovë-Serbi dhe Marrëveshjen

Lexo me Shume

Marrëveshja me Greqinë, e mbyllur! Rama dhe Tsipras firmosin javën tjetër!

    Marrëveshja me Greqinë, e mbyllur! Rama dhe Tsipras firmosin javën tjetër!

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati dhe ai grek, Nikos Kotzias kanë mbyllur në ishullin Rodos marrëveshjen kaq shumë të përfolur, atë të detit. Ndërkohë, marrëveshja finale pritet të

Lexo me Shume

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

  Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes

Lexo me Shume

Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

  Rama dhe Balla shpërthejnë në të qeshura, Lulzim Basha: “Ai që qesh më shumë solli paratë e drogës me Toyota Yaris”

Kryedemokrati Lulzim Basha nga foltorja e Kuvendit foli për shqetësimin e Gjermanisë, skeptike sipas tij për t’i dhënë “ok” hapjes

Lexo me Shume

Plagosi me thikë nënën e babain, zbardhet dëshmia e 25 vjeçarit:  Më thonin gjej punë!

  Plagosi me thikë nënën e babain, zbardhet dëshmia e 25 vjeçarit:  Më thonin gjej punë!

Ditën e djeshme një krim i rëndë brenda familjes ndodhi në Durrës, teksa 25-vjeçari Hajri Neziri plagosi me thikë dy

Lexo me Shume

Enea Ftoi humbi jetën në komisariatin e Korçës, Prokuroria: “Policët nuk i dhanë ndihmë”

  Enea Ftoi humbi jetën në komisariatin e Korçës, Prokuroria: “Policët nuk i dhanë ndihmë”

Prokuroria e Korçës ka artikuluar akuzat e para ndaj policëve të Komisariatit të Korçës për vdekjen në qeli të të

Lexo me Shume

Sheshi Skënderbej shpallet hapësira më e mirë publike, Rama: Faleminderit sojeve të kundërshtarëve

  Sheshi Skënderbej shpallet hapësira më e mirë publike, Rama: Faleminderit sojeve të kundërshtarëve

Sheshi Skënderbej është shpallur sot hapësira më e mirë publike për vitin 2018. Ky vlerësim është dhënë sot në Barcelonë

Lexo me Shume

Pandeli Majko kundër ardhjes së refugjatëve: “Nëse vjen ftesë nga BE, më mirë të mos vijë fare!”

  Pandeli Majko kundër ardhjes së refugjatëve: “Nëse vjen ftesë nga BE, më mirë të mos vijë fare!”

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko ka reaguar për idenë e ngritjes së kampeve të refugjatëve në Shqipëri. Grumbullimet e refugjatëve

Lexo me Shume

E rëndë/ 25 vjeçari plagos me thikë prindërit!

  E rëndë/ 25 vjeçari plagos me thikë prindërit!

  Ditën e sotme, një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Durrësit, ku një 25 vjeçar ka plagosur

Lexo me Shume

Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

  Prokuroria kërkon 8 muaj burg për Tom Doshin e Mark Frrokun

Prokuroria e Tiranës ka dhënë sot pretencën duke kërkuar dënimin me 1 vit burg për deputetin Tom Doshi dhe ish-deputetin

Lexo me Shume

Deputeti socialist Paulin Stërkaj pëson ishemi cerebrale, përmirësohet gjendja e tij shëndetësore…

  Deputeti socialist Paulin Stërkaj pëson ishemi cerebrale, përmirësohet gjendja e tij shëndetësore…

Orët më kritike për deputetin e PS-së, Paulin Stërkaj duket se kanë kaluar. Deputeti i Shkodrës pësoi një ishemi cerebrale

Lexo me Shume

Robert Ndrenika letër Presidentit Meta: “Politika nuk duhet të trazohet në punët e teatrit , kjo zgjidhet me…

  Robert Ndrenika letër Presidentit Meta: “Politika nuk duhet të trazohet në punët e teatrit , kjo zgjidhet me…

Aktori i njohur shqiptar Rober Ndrenika ka ndjekur me kujdes debatet mbi teatrin që kanë mbizotëruar ditët e fundit. Ai

Lexo me Shume

Rrezik për Kampionatin Botëror në Rusi: ISIS paralajmëron për sulm, shënjestra e tyre është Lionel Messi!

  Rrezik për Kampionatin Botëror në Rusi: ISIS paralajmëron për sulm, shënjestra e tyre është Lionel Messi!

Siç dhe e dini tashmë, në organizime të mëdha, e gjithë bota ka një frikë të madhe: sulmet nga ISIS.

Lexo me Shume

Pas ankesës së familjes së Marvi Mihalit, i akuzuari për vrasjën e tij kthehet sërish në burg

  Pas ankesës së familjes së Marvi Mihalit, i akuzuari për vrasjën e tij kthehet sërish në burg

  Kërkesa e Prokurorisë për ndryshimin e masës për Eugen Bitraj është pranuar nga Gjykata e Tiranës. Sipas “Balkanweb”, Prokuroria kërkoi dje

Lexo me Shume

Hidhet shorti i Champions League, Kukësi dhe Shkëndija mësojnë kundërshtarët

  Hidhet shorti i Champions League, Kukësi dhe Shkëndija mësojnë kundërshtarët

Kukësi mund të konsiderohet shumë me fat në këë tur të parë të Ligës së Kampionëe që janë në Champions

Lexo me Shume