Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zyrtare! Prej shkurtit, nis pagesa 5 euro në Rrugën e Kombit

Zyrtare! Prej shkurtit, nis pagesa 5 euro në Rrugën e Kombit
December 01
08:55 2016

Është folur edhe më herët që të gjithë qytetarët që do të përdorin Rrugën e Kombit do të paguajnë një shifër monetare për mirëmbajtjen e saj. Por tani gjithçka është bërë zyrtare, pasi brenda 65 ditëve Ministria e Transportit dhe kompania fituese e tenderit do të lidhin marrëveshjen.

Shifra prej 5 eurosh është vendosur si tarifa që do të paguajë çdo automjet që përdor Rrugën e Kombit që prej mesit të muajit shkurt vitin e ardhshëm. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje