Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zyrtare, Maqedonia merr ftesën për anëtarsim në aleancën e NATO-s

Zyrtare, Maqedonia merr ftesën për anëtarsim në aleancën e NATO-s
July 12
16:16 2018

Tashmë çdo gjë është zyrtare, NATO ka ftuar Maqedoninë që të bëhet anëtarja e 30-të e Aleancës, por kjo vetëm pas implementimit të marrëveshjes për emrin me Greqinë. Ceremonia e dorëzimit të ftesës është bërë vetëm para pak çastesh mes kryeministrit Zoran Zaev dhe sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Stoltenberg gjatë samitit që u zhvillua në Bruksel.

Komento

Shperndaje