Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit
  • Tronditen bizneset Call Center. Kalohet ligji i ri nga senati italian Asaj që i frikësoheshin të gjitha bizneset shqiptare të Call Center sapo ka ndodhur. Senati italian ka miratuar sot ligjin për bizneset Call Center që operojnë jashtë territorit italian dhe...
  • CIA vjen në Tiranë Drejtori i CIA-s (Central Inteligence Agency) amerikane, John Brennan, ka mbërritur në Tiranë, ku është takuar me presidentin Nishani e kryeministrin Rama. Mësohet se Brennan ka diskutuar me autoritetet tona...
  • Itali, shkatërrohet banda e shqiptarëve Një tjetër operacion i karabinierisë italiane në zonën e Ternit në Itali ka shkatërruar një bandë shqiptarësh që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike. Shqiptarët e moshave 37 dhe 34-vjeçare...
  • Ukrainë, nuk shkuan për ta zëvendësuar, vdes i ngrirë ushtari… I priti ushtarët e tjerë për një kohë të gjatë, me shpresën se nga momenti në moment do të vinin për ta zëvendësuar, por askush nuk u shfaq. Kështu humbi...
  • LIBRA dorëzon në Kuvend nismën për minimumin jetik Partia e krijuar një muaj më parë, LIBRA, ka dorëzuar në Kuvend një nismë për minimumin jetik. Kjo nismë u prezantua nga deputetja e kësaj partie, Mimoza Hafizi, e cila...
  • Lutfi Dervishi: Gazetarët sot u ngjajnë hienave! Në një shkrim të tij, analisti Lutfi Dervishi ka trajtuar aktualitetin në Shqipëri në këto momente dhe mënyrën e pasqyrimit të lajmeve të përditshme nga mediat në vend, çka sipas...
  • Laborantët-Beqajt: Tërhiqu nga koncesioni! Laborantët që operojnë në spitalet shtetërore shqiptare kanë protestuar në shumicën dërrmuese të spitaleve tona, duke i kërkuar ministrit të Shëndetësisë, Ilir Beqaj, të tërhiqet nga dhënia me koncesion e...
  • Rama ironizon PD-në. Komentuesja: Një surrat keni të gjithë ju   Kryeministri Rama ka ironizuar PD-në dhe kreun e saj Basha përmes një statusi në Facebook-un e tij personal. “Gënjej unë, gënjen BE, gënjejnë SHBA-të, gënjejnë të gjithë veç Lulit...
  • Basha takon Merkel Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka takuar kancelaren gjermane Angela Merkel, gjatë punimeve të Kongresit të Partisë që Merkel drejton në Gjermani. Basha e ka falënderuar kancelaren për ndihmën...
  • Krujë, gjendet i vdekur në banesë 40-vjeçari Një 40-vjeçar nga Kruja është gjendur i pajetë në banesën e tij. I identifikuar si Tonin Dobrozi, viktima raportohet se nuk ka pasur shenja dhune në trup dhe sipas ekspertizës...

Zyrtare! Donald Trump është presidenti i ri i SHBA-ave, Clinton e uron në telefon

Zyrtare! Donald Trump është presidenti i ri i SHBA-ave, Clinton e uron në telefon
November 09
08:54 2016

Republikani Donald Trump ka arritur të zgjidhet presidenti i ri i SHBA-ave. Pas 8 vitesh qeverisje të demokratëve, Hillary Clinton nuk mundi të fitojë edhe një 4-vjeçar tjetër.

Momentalisht Trump ka dalë në konferencë për shtyp për të falënderuar të gjithë popullin. “Sapo kam marrë një telefonatë nga sekretarja Clinton, ajo na përgëzoi të gjithëve për fitoren tonë dhe unë e përgëzova atë dhe familjen e saj për një fushatë të luftuar fort. Hillary ka punuar për një kohë të gjatë dhe i kemi një borxh për shërbimet për vendin tonë, tani ka ardhur koha që Amerika të shërojë plagët e përçarjes dhe ka ardhur koha që ne të mblidhemi së bashku si një popull i bashkuar. Do të jem president i të gjithëve dhe kjo është shumë e rëndësishme për mua. Për ata që kanë zgjedhur të mos më mbështesin, ju kërkoj që të më ndihmoni të punojmë së bashku dhe siç thashë në fillim, e jona nuk ishte fushatë, ishte një lëvizje e madhe e jashtëzakonshme e përbërë nga miliona njerëz që e duan vendin e tyre dhe të ardhmen”, – ka thënë ndër të tjera Trump. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje