Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zjarri në Krujë, burimet: Shkak, një masë elektrike

Zjarri në Krujë, burimet: Shkak, një masë elektrike
May 27
17:06 2016

Detaje të reja janë zbardhur lidhur me tragjedinë e shënuar ditën e sotme në Krujë, ku një autobus u përfshi nga flakët gjatë një ekskursioni që po zhvillonin një grup besimtarësh. Burime të policisë shprehen se zjarri është shkaktuar nga masa elektrike për shkak të nxehjes së motorit.

Sipas grupit hetimor të çështjes, zjarri më pas ka nisur në ecje nga nxehja e motorit. Fillimisht ato nuk janë pikasur, por më pas është përhapur me shpejtësi pas hapjes së maskarinos, nëpër tubat e ajrimit drejt e në kabinën e autobusit.

Etiketimet
Shperndaje