Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zjarr masiv në pyllin e Rragamit në Tropojë, asnjë ndërhyrje për shuarjen e tij

Zjarr masiv në pyllin e Rragamit në Tropojë, asnjë ndërhyrje për shuarjen e tij
April 21
22:01 2016

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën pyjore të Rragamit në Tropojë. Raportohet se zjarri që ka prekur rreth 40 hektarë të kësaj zone, ka nisur një ditë më parë.

Megjithatë, ende nuk është ndërhyrë për shuarjen e tij. Gjatë ditës së sotme, era ka favorizuar përhapjen e zjarrit, shkaku i të cilit vijon të mbetet i paditur.

Etiketimet
Shperndaje