Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zjarr i madh në pyjet e Pezës, digjen 10 hektarë

Zjarr i madh në pyjet e Pezës, digjen 10 hektarë
July 27
16:27 2016

Një zjarr i madh në zonën e Pezës ka bërë që një hapësire prej 10 hektarësh pyje të digjet e gjitha.

Fill pas konstatimit të zjarrit në vendngjarje kanë mbërritur 3 automjete zjarrfikëse dhe 30 punonjës. Duke qenë se ka pasur një përhapje të madhe të zjarrit po punohet ende për të fikur flakët.

Njerëzit pranë zonës kanë raportuar se dëgjohen edhe plasje fishekësh. /Blitz.al/

Shperndaje