Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zinedine Zidane jep dorëheqjen, largohet nga Real Madrid

Zinedine Zidane jep dorëheqjen, largohet nga Real Madrid
May 31
12:24 2018

Real Madrid njoftoi për një konferencë të jashtëzakonshme sot në orën 12 në Bernabeu, pas dyshimeve për të ardhmen e Zidane, Cristiano Roanldos dhe Gareth Bale.

Ka qenë Zinedine Zidane ai që ka njoftuar largimin e tij nga Real ii Madridit duke dhënë dorëheqjen pasi fitores së tretë të Ligës së Kampionëve. Ai i ishte i pari tranjer që fitoi Kupën e Europës për tre herë me radhë.

Presidenti i klubit Florentino Perez konfirmoi se Zidane erdhi ta takonte atë dje për ti dhën♪7 lajmin ” tronditës”. Perez pranoi se ishte një “ditë e trishtuar” për klubin, por këmbënguli se ai “do të kthehet”.

Megjithatë, ish-fituesi i Topit të Artë pranoi se po largohet, sepse ai mendon se klubi ka kaluar një sezon të vështirë dhe ka nevojë për diçka të re.

45-vjeçari luajti 155 herë për realin e Madridit dhe u bë një legjendë e këtij klubi. Nuk dihet nëse Zidane do të pushojë për të menduar opsionet e ardhshme apo do të hidhet direkt në menaxhim.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje