Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zidane jep dorëheqjen, ky është mesazhi emocionues i Sergio Ramos

Zidane jep dorëheqjen, ky është mesazhi emocionues i Sergio Ramos
May 31
17:24 2018

Pas lajmit të papritur të dorëheqjes së Zinedine Zidane kanë filluar edhe reagimet në rrjetet sociale. I pari dhe në fakt pritej ishte edhe kapiteni i Madrilenëve Sergio Ramos.

Ai ka postuar në Instagram një foto së bashku më Zidane bashkë me kupën e Champios League dhe shkruan:

“Mister, si tranjer tani dhe si lojtar dikur vendose të largohesh kur je në majën më të lartë. Faleminderit për dy vjet e gjsëm të futbollit , punës, miqësisë dashamirësisë. Ju po largoheni por trashigimia juaj tashmë është e papërsëritshme. Trashigimia juaj nuk do të fshihet asnjëherë sepse ishte një nga kapitujt më të suksesshëm në historinë e Real Madridit.”

Komento
Shperndaje