Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zgjedhjet parlamentare, ja lista e 35 degëve të PD ku do të zgjidhen kryetarët e rinj

Zgjedhjet parlamentare, ja lista e 35 degëve të PD ku do të zgjidhen kryetarët e rinj
April 30
15:13 2016

Ende një vit nga zgjedhjet parlamentare, Partia Demokratike pritet të rikonstruktojë më shumë se gjysmën e degëve të saj. Vendimi për shtimin e të paktën 14 degëve të reja është marrë në mbledhjen e kryesisë së PD-së, e cila vendosi dhe për zhvillimin e zgjedhjeve të strukturave të reja në degët ku janë shfaqur probleme gjatë procesit elektoral të 2015-s.

Burime të Partisë Demokratike kanë konfirmuar listën e plotë të degëve ku do të zgjidhen kryetarët e rinj. Ndër të tjera, mësohet se në qarkun e Shkodrës do të zhvillohen zgjedhjet për kryetar në degën e Malësisë së Madhe dhe shtohet dega e Vaut të Dejës.

35 DEGËT QË FUTEN NË PROCES ZGJEDHOR:

QARKU SHKODËR
Dega Vau i Dejës
Dega Malësi e Madhe

QARKU LEZHË
Dega Kurbin

QARKU DIBËR
Dega Bulqizë
Dega Dibër

QARKU DURRËS
Dega Durrës
Dega Durrës Rrethina
Dega Krujë

QARKU TIRANË
Dega Tirana 1
Dega Tirana 2
Dega Tirana 3
Dega Tirana 4
Dega Tirana 7
Dega Tirana 12
Dega Tirana 13
Dega Vorë
Dega Kavajë
Dega Rrogozhinë

QARKU ELBASAN
Dega Belsh
Dega Cërrik
Dega Librazhd
Dega Prrenjas
Dega Gramsh
Dega Peqin

QARKU KORÇË
Dega Maliq
Dega Pogradec

QARKU BERAT
Dega Urë Vajgurore

QARKU FIER
Dega Roskovec
Dega Divjakë

QARKU VLORË
Dega Vlorë
Dega Selenicë
Dega Himarë

QARKU GJIROKASTËR
Dega Përmet
Dega Këlcyrë
Dega Tepelenë

Burimi: News 24

Etiketimet
Shperndaje