Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë

Zgjedhjet në PS, zbardhet lista me kandidatët për kryetarë në 61 bashkitë
May 24
11:38 2016

Kryesia e Partisë Socialiste ka miratuar listën me kandidaturët që do të kalojnë për votim për zgjedhjen e kryetarëve të partisë në 61 bashkitë në vend. E paqartë mbetet zgjedhja që do bëhet në Bashkinë e Tiranës, ndërkohë që burime brenda Kryesisë shprehen se nuk është diskutuar ndonjë kandidaturë për për drejtimin e Partisë Socialiste në Tiranë.

Asambleja Socialiste e Shqipërisë u mblodh nën mbikëqyrjen e të deleguarve për të marrë kandidaturat, të cilat ia dërgoi Kryesisë së PS-së brenda datës 17 maj. Seleksioni përfundimtar u bë ditën e djeshme, ndërsa kandidaturat e miratuara do hidhen në garë për tu zgjedhur brenda 25 majit. Votimi do të nisë së pari në qarkun e Fierit dhe pritet të përfundojë të dielën.

 

Shkodër

Shkodër: Astrit Beci; Rozafa Zmijani; Megi Ajtyresa

Malësi e Madhe: Lulzim Zara; Skënder Hoti; Bashkim Cupaj

Vau i Dejës: Mark Zhuri; Sokol Shkreli

 

Kukës

Kukës: Tatjana Kagjli; Ladimir Spahiu; Shemsi Shahu

Has: Adem Lala

Tropojë: Mujo Gostunari; Rexh Byberaj

 

Dibër

Dibër: Alma Selami; Agron Cara; Meriz Shehu

Klos: Valbona Kola; Bashkim Dardha

Mat: Agron Malaj

Bulqizë: Lefter Alla; Adhurim Lika

 

Lezhë

Lezhë: Ermal Pacaj; Altin Shtjefni

Kurbin: Agron Ivanaj; Anton Brozi; Alfred Prodani

Mirditë: Pjetër Pjetri

 

Elbasan

Elbasan: Ardit Demiri; Blerina Kamani

Peqin: Bukurosh Maçi; Mikel Kasa

Librazhd: Sokol Skura; Burbuqe Hysa

Gramsh: Tajar Bici; Klodjan Tase

Belsh: Mariglen Bali

Përrenjas: Nuri Belba; Haxhi Collaku

 

Fier

Fier: Ervin Bushi; Andius Olldashi

Lushnjë: Lindita Buxheli; Erjon Vodo; Arjan Cakalli

Mallakastër: Pajtim Ismaili

Divjakë: Naumka Aliaj; Ylli Stambolliu

Patos: Kamber Nexhaj; Arben Beta

Roskovec: Maks Goga; Mira Buzi

Cërrik: Gezim Hoxha

 

Berat

Berat: Shkëlqim Brisku; Valbona Zylyftari

Kuçovë: Sybi Shehu; Gramoz Mece

Ura Vajgurore: Eldis Hyka; Arjan Cepele

Poliçan: Astrit Hasa

Skrapar: Fatos Hasana

 

Korçë

Korçë: Ylli Ndini; Emiljano Muharremi

Pogradec: Bledar Çomo

Maliq: Orlind Demollari

Devoll: Pellumb Agolli

Kolonjë: Ilirjan Hyseni

Pustec: Jani Ago

 

Gjirokastër

Gjirokastër: Jani Duri; Dashi Qeli; Skënder Seferi

Tepelenë: Dino Selimi

Këlcyrë: Jonian Harkaj

Përmet: Miranda Habili; Gilberto Jace

Libohovë: Vladimir Hide; Asim Banushi

Dropull: Pandeli Toli; Panajot Lulo

Memaliaj: Mynyr Memushaj; Hysni Cela

 

Vlorë

Vlorë: Ilir Metaj; Ines Stasa

Selenicë: Ardit Xhafaj

Himarë: Ilir Gjicali

Sarandë: Jonida Abduli

Delvinë: Brunilda Meleqi; Finiq Ziso Nasho

Konispol: Jetmira Kaso; Edlir Avdi

 

Tiranë

Tiranë
Pritet funksionimi me kryetar për çdo njësi administrativ

Vorë: Gëzim Demiraj

Kamëz: Zjarrm Shehu; Elton Shahini; Ramadan Cani

Kavajë: Aqif Pera; Valbona Mustafa; Tahir Kanapari

Rrogozhinë: Haxhi Memolla; Margarita Dedej

 

Durrës

Durrës: Alban Ramohitoj; Alfred Mullaraj

Krujë: Ilir Loci

Shijak: Tauland Xheraj; Dorina Curri

 

Etiketimet
Shperndaje