Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Zgjedhjet në FSHF, mbyllet raundi i parë. Asnjë kandidat nuk merr votat e mjaftueshme

Zgjedhjet në FSHF, mbyllet raundi i parë. Asnjë kandidat nuk merr votat e mjaftueshme
February 07
13:36 2018

Ka përfunduar procesi i numërimit të votave në Asamblenë e FSHF-së për Presidentin që do të udhëheqë Federatën për 4 vitet e ardhshme. Gjatë raundit të parë nuk është zgjedhur fituesi që ka nevojë për 2/3-tën e votave, pra 44 vota të vlefshme.

Pritet të nisë raundi i dytë pasi rezultati i raundit të parë është:

39 vota Armand Duka
22 vota Bashkim Fino

4 vota të pavlefshme

Kandidati i tretë nuk ka marrë asnjë votë dhe rrjedhimisht është eleminuar nga gara dhe nuk do të ngarkojë në raundin e dytë.

Ndryshe nga faza e parë e votimit ku duheshin 2/3 e votave për të fituar, në fazën e dytë shpallet menjëherë fitues kandidati me më shumë vota. /Blitz.al/

 

Komento

Shperndaje