Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo do të kthehet tek Manchester United këtë verë?

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo do të kthehet tek Manchester United këtë verë?
June 18
16:40 2018

Kohët e fundit është përfolur për një largim të mundshëm të Ronaldos dhe se Paris Saint German janë kryesuesit për firmën e tij.

Fjalët që  dolën nga Spanja javën e kaluar se Real Madridi nuk do ta merrte në konsideratë shitjen e Real Madridit dhe kanë thënë që ato që e duan yllin portugez duhet të pagujanë klauzolën e lirimit prej 1 bln euro nëqoftëse duan që të nisin negoaciatat.

Por The Scotish Sun ka cituar një raport i cili vjen nga Itali ku thuhet me siguri që Ronaldo do të  kthehet tek Manchester United sezonin e ardhshëm. Gjithashtu thuhet se tashmë 33-vjeçari e ka vendosur që të largohet nga kyeqyteti Spanjoll këtë verë.

Ronaldo e vuri në pikëpyetje qëndrimin e tij tek Reali menjëherë pasi fituan Ligën e Kampionëve kundër Liverpoolit.

Fituesi i pesë herë i topit të artë u spreh muajin e kaluar se: “Ishte shumë mirë të isha tek real Madrid”. Ai do të tregojë edhe për planet e tij me detaje pas përfundimit të Kupës së Botës “Rusi 2018”.

/Blitz.al/

Share