Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Xherdan Shaqiri tek Manchester United? Ja sa është i gatshëm të paguajë Jose Mourinho

Xherdan Shaqiri tek Manchester United? Ja sa është i gatshëm të paguajë Jose Mourinho
July 05
15:26 2018

Xherdan Shaqiri ka patur një paraqitje të shkëlqyer me Zvicrën në Kupën e Botës. Duket se ofertat tani për të janë të mëdha dhe Manchester United është gati të futet në sulm për sulmusin e kombëtares Ziceriane.

Jose Mourinho është i gatshëm të paguajë 16 milionë për Shaqirin edhe pse ka një konkurencë të fortë me Liverpooli. Edhe këta të fundit kanë shfaqur një interesim të madh për Xherdanin.

Mourinho ka ndjekur nga afër Shaqirin dhe duket se ka mbetur i habitur nga preferanca e tij.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje