Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vret dhe më pas mban në frigorifer 19 vajza

Vret dhe më pas mban në frigorifer 19 vajza
July 19
17:55 2016

Një histori horror është shënuar sot në Chicago, SHBA, ku policia ka gjetur tre frigoriferë të mbushur me trupat e 19 vajzave të bardha.

Sipas raportimeve, Rasheed Thompson ka arritur t’i fusë vajzat në shtëpinë e tij duke u afruar pije dhe ushqime, por më pas i ka goditur duke i lënë pa ndjenja.

Pas kësaj, ai ka eksperimentuar me vajzat në fjalë duke i torturuar të lidhura me litarë në një tavolinë e në fund u ka shkruar në ballë: “Black Lives Matter” (Jetët e personave me ngjyrë vlejnë).

Policia është njoftuar nga fqinjët e Thompson, të cilët kanë raportuar për veprime të dyshimta, gjë që ka çuar në një kontroll të imtësishëm në banesën e 39-vjeçarit. Kjo ka çuar në zbulimin e trupave të vajzave, njëra prej të cilave ishte akoma gjallë.

Emrat e viktimave akoma nuk janë bërë të ditur nga policia. Ndërkohë, Thompson është arrestuar menjëherë.

Shperndaje