Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vrasjet në Mynih, shkon në 8 numri I të vrarëve

Vrasjet në Mynih, shkon në 8 numri I të vrarëve
July 22
22:49 2016

Sipas autoriteteve gjermane, numri I personave që kanë humbur jetën gjatë sulmit në një restorant McDonald në Mynih ka shkuar në 8.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë zëdhënësi I policisë, Peter Beck për Associated Press.

Kurse autoritetet e larta gjermane kanë shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në vend.

Ndërkohë nga ana tjetër e Atlantikut, presidenti Obama ka dalë në një konferencë për shtyp ku është shprehur se po ndjek me vëmendje ngjarjet në qytetin gjerman.

Shperndaje