Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

Vlorë, asgjësohen 6 parcela me 8810 bimë kanabis sativa

Vlorë, asgjësohen 6 parcela me 8810 bimë kanabis sativa
June 22
09:16 2016

Policia e Vlorës ka asgjësuar 6 parcela me 8810 rrënjë bime kanabis sativa, në kuadër të operacionit kundër prodhimit dhe trafikimit të lëndëve narkotike. Mësohet se lënda narkotike ishte kultivuar nëpër pjesë toke pa pronarë, të mbjella në afërsi të fshatrave: Kuç, Kallarat, Kropisht dhe Mavrovë.

Bimët me lartësi nga 15 deri në 55 cm u asgjësuan me anë të djegies, ndërkaq policia ka nisur punën për identifikimin dhe arrestimin e kultivuesve.

 

Etiketimet
Shperndaje