Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video/Foto ekskluzive) Vritet një polic në Kamëz, goditet nga një mjet!

September 25
22:02 2016

Nga Anduena Llabani

Është bërë e njohur nga burime paraprake se një polic ka humbur jetën në Kamëz. Policët në ato momente kanë qenë në patrullim kur një mjet “Lexus” ka ardhur me një shpejtësi përtej normave të lejuara duke i goditur nga mbrapa.

Polici që ka humbur jetën është E. Haxhia, 42 vjeç, ndërkohë që ka edhe të plagosur.

Drejtuesi që ka shkaktuar aksidentin A.K. është shoqëruar në komisariat. Në fotografi vihet re makina që u ka rënë nga pas dhe furgoni është rrotulluar nga goditja. Makina që i ka përplasur është me targën TR 8788 T.

Drejtuesi Arnold Ndue Kola, 20 vjec, që ka shkaktuar aksidentin ka qenë duke ecur me 180 km/h dhe është arrestuar.

/Blitz.al/

Shperndaje