Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Astrit Patozi, dedikim prekës Sokol Olldashit

(Video) Astrit Patozi, dedikim prekës Sokol Olldashit
November 19
12:19 2016

Vetëm pak ditë na ndajnë nga 3-vjetori i ndarjes nga jeta të deputetit të ndjerë, Sokol Olldashi.

Njëri nga kolegët dhe miqtë më të mirë të të ndjerit, Astrit Patozi, i ka kushtuar Olldashit një këngë, të cilën e ka postuar në Facebook. Deputeti i Partisë Demokratike shfaqet në këtë video duke i rënë kitarës dhe duke kënduar disa nga vargjet e këngës dedikuar të ndjerit:

Nata të mori

N’errësirën e saj,

Kitara jote

Po shkrehet në vaj.

Ti ike lart,

Në qiell fluturove,

Ëndrrën ndërpreve,

Vallë si guxove!”. /Blitz.al/

 

 

Shperndaje