Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Superkupa e Spanjës – Ronaldo bëhet “engjëll dhe djall”, Reali mposht Barcelonën

(VIDEO) Superkupa e Spanjës – Ronaldo bëhet “engjëll dhe djall”, Reali mposht Barcelonën
August 14
08:26 2017

Real Madridi e ka mposhtur Barcelonën 3:1 në  “Camp Nou” në ndeshjen e parë për Superkupën e Spanjës.

Një ndeshje e mbushur me tension, spektakël, gola, polemika të shumta dhe karton të kuq të Cristiano Ronaldos.

Në fakt, Ronaldo ishte protagonisti qesharak i “El Clasicos” së parë për Superkupën e Spanjës.

Ai hyri në lojë në minutën e 58-të, shënoi një gol të bukur në minutën e 80-të, duke hequr bluzën dhe duke u ndëshkuar me të verdhë, derisa u përjashtua me të kuq në minutën e 82-të dhe në këtë mënyrë nuk do të luajë në sfidën e kthimit në “Santiago Bernabeu” të mërkurën. /Blitz.al/

Këto janë notat e lojtarëve:


Komento
Shperndaje