Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Sulmi terrorist në aeroportin e Brukselit, ja pamjet 3D

(VIDEO) Sulmi terrorist në aeroportin e Brukselit, ja pamjet 3D
March 24
16:13 2016

Dy ditë pas sulmeve terroriste, mediat belge kanë rikrijuar lëvizjet e terroristëve në aeroportin e Brukselit. Pamjet 3D tregojnë lëvizjet e tre terroristëve që shpërthyen aeroportin, ku mbetën të vdekur 14 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë.

Fillimisht ishte kamikazi El-Brakraoui ai që hodhi veten në erë dhe pak sekonda pas tij edhe Najim Lachraoui. Tre terroristët mbanin valixhe me material shpërthyes, me qëllim shkaktimin e sa më shumë dëmeve.

Etiketimet
Shperndaje