Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Sulmi në Nice, rindërtohet skena e tragjedisë

July 15
20:14 2016

Mediat franceze kanë rindërtuar skenën e tragjedisë që u shënua mbrëmjen e djeshme në Nice të Francës, teksa qytetarët ishin mbledhur për të festuar “Basille Day”. 84 persona humbën jetën ndërkohë që dhjetëra të tjerë janë plagosur.

Referuar videos 3D të përcjellë nga Blitz.al, kamioni erdhi nga pjesa jugore e qytetit për të zbritur në rrugën buzë detit. Fillimisht ai iu afrua vendit ku ndodhej turma dhe rriti shpejtësinë duke i marrë ata para. Më pas, kaloi në korsinë e dytë dhe nisi të qëllojë me armë.

Komento
Shperndaje