Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Skandali në UBT. Bashkëshortja e Besim Nasufit: “Fus duart në zjarr për atë njeri!”

(Video) Skandali në UBT. Bashkëshortja e Besim Nasufit: “Fus duart në zjarr për atë njeri!”
September 09
15:03 2016

Tashmë, kryefjalë në media dhe në shoqëri është arsimi.

Përpos protestave të maturantëve, ajo që bëri bujë ishte një rast i denoncuar nga “Fiks Fare”, ku roja i godinave të Universitetit Bujqësor të Tiranës, Besim Nasufi, kërkonte favore seksuale dhe financiare nga studentët për të kaluar në provime.

Mbrëmjen e kaluar, po në “Fiks Fare”, bashkëshortja e Nasufit, Bukurie Nasufi, ka deklaruar se bashkëshorti i saj është i pafajshëm dhe është e gatshme të vendosë duart në zjarr për të.

Top Channel shkruan që rektorati i UBT-së deklaron se ka pushuar nga puna dy punonjës të universitetit, rojen dhe laborantin, kurse zonja Nasufi thotë se bashkëshorti i saj ka dhënë dorëheqjen. /Blitz.al/

 

 

Shperndaje