Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Shkodër – revolta e tregtarëve të duhanit, përplasen me autoritetet

(VIDEO) Shkodër – revolta e tregtarëve të duhanit, përplasen me autoritetet
November 11
10:28 2016

Tregtarët e duhanit në Shkodër janë përplasur me autoritetet e doganave, të cilët u kanë sekuestruar duhanin që ata shisnin.

Videoja është shpërndarë nga TV1 Channel në Shkodër dhe tregon tregtarët që hapin me forcë derën e pasme të makinës së doganave e më pas u qëllojnë me duhan inspektorëve përkatës që kishin shkuar në terren. /Blitz.al/

Pak momente më vonë ish-kryeministri Sali Berisha e ka komentuar këtë ngjarje në facebook-un e tij personal. Ja çfarë shkruan ai:

Lufta per kafshaten!

Shefi i krimit ekonomik te Shkodres, Pjerin Lazri, i cili ne kundershtim flagrant me ligjet nxjerr dhe kercenon me revole fshateret qe shisnin duhan pasi atyre jua sekuestruan mallin. Fshataret qe luftojne per kafshaten e gojes te femijeve te tyre shperthejne ne revolte, linçojne shefin e krimeve dhe marrin mallin e tyre. Te gjitha ketto duken qarte ne videon e meposhtme! sb

Shperndaje