Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Pas vendimit me burg të përjetshëm për ish gjeneralin serb, shikoni si e moshuara nuk lejon provokimin serb nga një i ri

(Video) Pas vendimit me burg të përjetshëm për ish gjeneralin serb, shikoni si e moshuara nuk lejon provokimin serb nga një i ri
November 23
09:42 2017

Ditën e djeshme Gjykata Ndërkombëtare kundër krimeve të luftës në ish-Jugosllavi ka  shpallur fajtor për krime kundër njerzimit në Bosnjë Hercegovinë ish gjeneralin serb, Ratko Mlladiç.

Pas këtij vendimi, një i ri serb ka provokuar me një flamur në dorë, para gjykatës të Hagës. Ai është ndaluar nga presidentja e shoqatës “Grauaj-viktim lufte” në Bosnjë,Bakire Hasecic e cila është sulmuar menjëherë drejt tij për ti marrë flamurin serb.

Kanë patur një konfortim fizik me njëri tjetrin, edhe pse Bakire është një grua në moshë, ajo përsëri ka arritur të ndalojë provokimin serb të të riut./Blitz.al/

 

 

Komento
Shperndaje