Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Kryeministri serb lajmëron se treni do të kthehet mbrapa, qetësohet situata në Mitrovicë

(Video) Kryeministri serb lajmëron se treni do të kthehet mbrapa, qetësohet situata në Mitrovicë
January 14
19:26 2017

Në konferencën e jashtëzakonshme për shtyp, kryeministri serb Aleksandër Vuçic ka deklaruar se treni është kthyer prapa për në Beograd.

Në këtë moment, situata është qetësuar disi në veri të Mitrovicës, edhe pse njësitë e shumta policore dhe përforcimet e forcave ushtarake janë duke qëndruar atje për të mbajtur gjendjen nën kontroll.

“Indeksonline” ka publikuar një video të gjendjes aktuale:

Komento
Shperndaje