Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

VIDEO/ Heronjtë e ditës

VIDEO/ Heronjtë e ditës
November 08
14:03 2016

Ndërkohë që situata e përmbytjeve vijon të jetë tepër problematike në vend, atje ku mungon dora e shtetit, shfaqet dora e njeriut për të ndihmuar.

Këta që do të shihni në videon e publikuar nga Nisma Thurje në Facebook, janë heronjtë e ditës sot, edhe pse dita ende s’ka përfunduar.

Në video shfaqen punonjësit e një kompanie private që u vijnë në ndihmë qytetarëve të bllokuar në ujë me makinat e tyre.

Urojmë të jemi përherë kaq shumë solidarë me njëri-tjetrin. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje