Blitz | Kliko dhe Informohu

 Breaking News

(Video) “Heronj” që përjetojnë tërmetin në transmetim: Ju tregojmë se si u përjetua tërmeti “live” në studiot televizive shqiptare!

(Video) “Heronj” që përjetojnë tërmetin në transmetim: Ju tregojmë se si u përjetua tërmeti “live” në studiot televizive shqiptare!
July 04
11:39 2018

Vetëm pak më parë Tirana u trondit nga një tërmet 5.2 ballë i cili e pati epiqendrën në Gjirin e Lalëzit ndaj dhe u ndje shumë pranë Tiranës. Banorët me shpejtësi dolën nga banesat ndërkohë që sigurisht ato sekonda më të vështira i patën personat të cilët kanë qenë në “krye të detyrës”, sidomos preznatuesit që kanë qenë në transmetim live dhe iu është dashur që të lënë studio televizive menjëherë duke mbajtur situatën nën kontroll.

Njësoj tërmeti është tranmetuar direkt në televizion edhe në komisionet e parlamentit të cilët kanë pasur mbledhjet e zakonshme ditën e sotme.

 Top Channel, “Në shtëpinë tonë”, Florian Agalliu

News 24, “Vila 24” 

TERMETI LIVE NGA KOMISIONI LIGJEVE

Share