Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Gjilan, i moshuari vdes në mes të rrugës, askush nuk e ndihmon

(VIDEO) Gjilan, i moshuari vdes në mes të rrugës, askush nuk e ndihmon
July 02
11:41 2017

Një rast i paprecedent është shënuar në Gjilan të Kosovës, ku një i moshuar ka humbur jetën e askush nuk ka denjuar t’i japë ndihmën e parë.

Videoja e shpërndarë nga nisma “Thurje” tregon se si një burrë i moshuar rrëzohet në tokë dhe pranë tij afrohet vetëm një djalë që kërkon ndihmë për ta dërguar në spital, por pak momente më pas edhe vetë ai largohet.

Nga pamjet e filmuara nga një kamera aty pranë duket se si të gjitha automjetet që kalojnë aty pranë nuk ndalojnë. Edhe disa individë të tjerë përsërisin të njëjtën sjellje. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje