Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Gazetari filmon sulmin ndaj policëve në Dallas

July 08
19:47 2016

Gazetari Sidney Johnson i “Central Track”, ka kapur një moment nga ngjarja e rëndë shënuar së fundmi në Dallas. Pamjet e rënda shfaqin pak nga sulmi i kryer ndaj punonjësve të policisë lokale.

Tronditje, policë të vrarë, snajperi që qëllon disa herë, thirrje si “Në emër të Jezu Krishtit! Oh Zot” dhe njerëz që përpiqen të fshihen, të gjitha këto transmetohen në videon e bërë publike.

Pesë policë mbetën të vrarë gjatë një sulmi të beftë nga dy snajperë gjatë një proteste që po zhvillohej kundër ekzekutimit të afroamerikanëve nga policia.

Komento
Etiketimet
Shperndaje