Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Debati për teatrin, Erion Veliaj qëllohet me vezë nga të rinjtë e FRPD-së

(Video) Debati për teatrin, Erion Veliaj qëllohet me vezë nga të rinjtë e FRPD-së
June 14
10:56 2018

Pak para takimit të Erion Veliaj me artistët që kundërshtojnë prishjen e Teatrit Kombëtar ka ndodhur një incident jo i këndshëm për kryebashkiakun. Ai është qëlluar me vezë nga të rinjtë e FRPD-së. Veliaj i është shmangur me shpejtësi sulmit të parë, ndërkohë që disa persona kanë ndërhyrë për ta ndaluar protestuesin.

Të rinjtë e akuzojnë se ai po prish teatrin kombëtar për të lejuar aty ngritjen e kullave në interes të qeveritarëve. Videoja është postuar edhe nga ish-kryeministri Sali Berisha.

/Blitz.al/

Komento
Shperndaje