Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(VIDEO) Barcelona publikon pamjet ku Messi fëmijë tregon talentin

(VIDEO) Barcelona publikon pamjet ku Messi fëmijë tregon talentin
December 29
15:59 2016

Tashmë jemi mësuar me talentin e lindur të Leo Messi-t, yllit të Barcelonës dhe kombëtares argjentinase.

Por natyrisht që talentin Leo e ka pasur që i vogël dhe kjo dëshmohet më së miri në një video të shpërndarë nga klubi i Barcelonës, që shfaq Messi-n duke u dhënë leksione kundërshtarëve gjatë kohës kur luante për akademitë e Barcelonës.

Në rastin e Messi-t, shprehja “forma është e përkohshme, talenti i përhershëm” mund të thuhet se kalon në një nivel tjetër, duke qenë se forma e Messi-t përgjatë gjithë këtyre viteve ka pasur vetëm rritje dhe talenti është i jashtëzakonshëm. /Blitz.al/

Komento
Shperndaje