Blitz | Kliko dhe Informohu

 Lajmi Fundit

(Video) Aplikacioni më i ri i qeverisë “Rama”

(Video) Aplikacioni më i ri i qeverisë “Rama”
September 14
16:12 2016

Kryeministri Rama ka lançuar, me anë të një videoje në Instagram, një aplikacion të ri të quajtur “E-Konsullata”.

Ky aplikacion do t’u vijë në ndihmë të gjithë shqiptarëve që banojnë jashtë shtetit me informacione nga plot 181 vende nga i gjithë globi.

“Një shërbim i ri në celularin e çdo shtetasi shqiptar në rrugën e transformimit rrënjësor të shërbimit të jashtëm të Shqipërisë”, – shkruan Rama në Instagram. /Blitz.al/

Shperndaje